Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji schwytali trzy osoby, które są podejrzewane o dokonanie zbrodni na terenie Finlandii w lutym tego roku. W akcję byli zaangażowani rzeszowscy kontrterroryści, a do zatrzymania jednego z przestępców doszło na autostradzie A4 w pobliżu stolicy Podkarpacia.
W szeroko zakrojonej akcji brali udział funkcjonariusze wielu policyjnych wydziałów z Polski, którzy współpracowali z funkcjonariuszami z Finlandii.
Zabójstwo Litwina w Finlandii
Do zabójstwa obywatela Litwy na terenie Finlandii doszło w lutym tego roku. Dzięki międzynarodowej współpracy służb udało się ustalić, że osoby odpowiedzialne za dokonanie tej zbrodni, mogą przebywać na terenie Polski. Za podejrzanymi został wydany przez stronę fińską Europejski Nakaz Aresztowania (ENA).
W czynności operacyjne zaangażowani byli policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru oraz Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze CBŚP wraz z fińską policją ustalili dokładne miejsce pobytu przestępców.

Skoordynowane akcje
Akcję zatrzymania wytypowanych osób przygotowali funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru CBŚP oraz Łowcy Cieni CBŚP wspierani przez policjantów z Wydziału Bojowego Zarządu III CBŚP oraz kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie.
Pierwszy z podejrzewanych, 45-letni obywatel Ukrainy, został zatrzymany w wyniku dynamicznie przeprowadzonej akcji w trakcie jazdy samochodem na autostradzie A4 w pobliżu Rzeszowa. Drugiego poszukiwanego, również obywatela Ukrainy funkcjonariusze zatrzymali w Krakowie w pobliżu miejsca ukrywania się.
Trzeci z mężczyzn, 43-letni obywatel Polski został zatrzymany w Łomży w momencie, kiedy opuszczał swoją kryjówkę. Jak podkreśla CBŚP, wszyscy trzej mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni faktem odnalezienia i zatrzymania przez policję.
Podejrzani będą przekazani Finom
Jak się okazało, mężczyźni podejrzewani o dokonanie zabójstwa mieli na koncie więcej przestępstw. W trakcie czynności przeszukania zajmowanych przez nich lokali, policjanci ujawnili narkotyki, dwie sztuki nielegalnie posiadanej broni palnej, oraz istotne dowody mogące potwierdzić udział zatrzymanych osób w opisywanym zabójstwie.
Aktualnie zatrzymane osoby oczekują na przekazanie stronie fińskiej w ramach procedury ENA. Dalsza czynności w sprawie oraz proces będzie kontynuowany w Finlandii po dopełnieniu procedury przekazania podejrzanych stronie fińskiej.

Czytaj więcej:
CBA wkroczyło do Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Zabezpieczono dokumenty
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)


![Magia świąt opanowała Rzeszów. Tłumy na otwarciu świątecznego Miasteczka [ZDJĘCIA] miasteczko świąteczne rzeszów 2025](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/miasteczko-swiateczne-07-218x150.jpg)






![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)