Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na terenie jednej z prywatnych posesji na Podkarpaciu. 67-letnia kobieta wpadła tam do studni z wodą. Do akcji ruszyli strażacy i policjanci.
Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych w Iwoniczu-Zdroju w powiecie krośnieńskim.
Kobieta wpadła do studni
Tuż po godzinie 13:00 służby ratownicze zostały poinformowane, że na terenie jednej z prywatnych posesji w Iwoniczu-Zdroju, kobieta wpadła do studni z woda. Jej wołanie o pomoc usłyszeli sąsiedzi, którzy natychmiast wszczęli alarm.
Jak informuje krośnieńska policja, jako pierwsi na miejsce dotarli dzielnicowi z iwonickiego komisariatu mł. asp. Konrad Stasiuk, sierż. Arkadiusz Karaś oraz sierż. Krzysztof Kilarowski.
– We wnętrzu studni znajdowała się kobieta, która będąc zanurzona w wodzie do wysokości klatki piersiowej, szybko traciła siły i wykazywała symptomy hipotermii. Policjanci wzajemnie się asekurując, wydobyli poszkodowaną na powierzchnię – relacjonuje komisarz Paweł Buczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Pomoc w ostatniej chwili
W akcji ratowniczej przy ul. Kenara uczestniczyli także strażacy z OSP Iwonicz-Zdrój, PSP Krosno, a także krośnieńscy ratownicy medyczni.
Okazuje się, że pomoc przyszła w ostatniej chwili, ponieważ kobieta już podczas akcji służb znajdowała się w stanie silnego wychłodzenia. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu koca termicznego zabezpieczyli 67-latkę. – Kobieta traciła siły i wykazywała symptomy hipotermii – podkreśla przedstawiciel krośnieńskiej policji.
Mundurowi monitorowali funkcje życiowe kobiety do czasu przyjazdu na miejsce służb ratowniczych. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej specjalistycznej pomocy.


Czytaj więcej:
Potrącenie rowerzysty w Rzeszowie. „Samochody przejeżdżały obok. Boli ludzka znieczulica” [ZDJĘCIA]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)

![„Oszukać przeznaczenie” – wersja podkarpacka. Potężne drzewo runęło na auto [WIDEO Z WNĘTRZA POJAZDU] drzewo spadło na samochód podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/03-oszukac-przeznaczenie-podkarpacie-widacz-e1764462195598-218x150.jpg)

![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)









![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)