W niedzielę Polacy wybiorą między „człowiekiem z krwi i kości” a „produktem globalistycznym” – uważa szef klubu PiS, były minister obrony Mariusz Błaszczak. Siły globalistyczne są potężne, ale można z nimi wygrać, dał nam przykład Donald Trump jak zwyciężać mamy – dodał.
Błaszczak był jednym z mówców podczas odbywającej się we wtorek w podrzeszowskiej Jasionce konferencji CPAC. Konferencję na żywo można oglądać na kanale TV Republika, która jest współorganizatorem wydarzenia.
W Polsce panuje zakamuflowany totalitaryzm
Według polityka PiS, jesteśmy dziś świadkami tego, że demokracja sprowadza się nie do wyboru, tylko do głosowania.
– W naszym kraju mamy do czynienia z zakamuflowanym totalitaryzmem, gdyż atakowany jest Kościół w Polsce. Kościół rzymskokatolicki jest depozytariuszem tych wartości, wokół których zorganizowane jest nasze życie. A więc te wartości są zagrożone, trzeba ich bronić, nie tylko w Polsce, Europie, ale na całym świecie – mówił przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.
Jego zdaniem, niedzielne wybory będą najistotniejsze w najnowszej historii kraju. W II turze wyborów prezydenckich zmierzą się wtedy popierany przez PiS Karol Nawrocki i kandydat KO Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski – produkt globalistyczny
– Z jednej strony mamy Karola Nawrockiego, człowieka z krwi i kości, konserwatystę, wiernego wartościom. A z drugiej strony mamy produkt globalistyczny. Mamy człowieka, którego zadaniem jest pełnienie funkcji swoistego żandarma, żeby tylko Polacy np. wdrożyli pakt migracyjny czy Zielony Ład – mówił Błaszczak.
Według niego, Polacy nie mogą się na to zgodzić i muszą wybrać prezydenta, który powstrzyma m.in. pakt migracyjny.
Były szef MON oświadczył też, że rząd PiS zrobił wiele, aby Polska była bezpieczna. W tym kontekście wymienił m.in. budowę zapory na granicy z Białorusią czy kontrakty wojskowe z USA.
Prawicy bliżej do Stanów Zjednoczonych niż Niemiec
Według Błaszczaka, obecnie z UE można usłyszeć, że „należy zerwać relacje ze Stanami Zjednoczonymi, tylko trzeba te relacje budować z Niemcami”.
– My się na to nie godzimy. Właśnie o tym też będą te wybory, pierwszego czerwca. O tym zdecydujemy my wszyscy. Można powiedzieć, że te siły globalistyczne są tak potężne, że nie można wygrać, ale to nieprawda. Można wygrać. W naszym hymnie jest zawołanie :”Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy”. W dzisiejszych czasach dał nam przykład Donald Trump, jak zwyciężać mamy. Idźmy do zwycięstwa – powiedział Błaszczak.
Nawrocki, Duda, Morawiecki i goście zagraniczni
W Jasionce zaplanowano wystąpienia polityków PiS, m.in. byłego premiera Mateusza Morawieckiego, który obecnie jest szefem Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz Przemysława Czarnka, byłego ministra edukacji narodowej.
W Jasionce ma pojawić się Kristi Noem, ministra bezpieczeństwa krajowego USA. Z Rumunii przyjechał już lider skrajnie prawicowej partii AUR George Simion, który 18 maja przegrał w drugiej turze wyborów prezydenckich z proeuropejskim burmistrzem Bukaresztu Nicusorem Danem.
TV Republika współorganizuje wydarzenie
Współorganizatorem wtorkowej imprezy jest TV Republika. Jak podała stacja na stronie internetowej konferencji, będzie to największe wydarzenie konserwatywne w Polsce.
Konferencja rozpoczęła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Zen.com Expo o godz. 9. Gości powitali m.in. prezes TV Republika Tomasz Sakiewicz oraz dyrektor programowy tej stacji Michał Rachoń. Głos zabrał Matt Schlapp, przewodniczący American Conservative Union, która organizuje konferencje CPAC.
Jak podkreślili organizatorzy, Schlapp od 2014 r. odgrywa ważną rolę w promowaniu wartości konserwatywnych. Blisko współpracował z administracją Donalda Trumpa. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy asystenta prezydenta George’a W. Busha oraz dyrektora ds. politycznych w Białym Domu (2001–2005).
CPAC (Conservative Political Action Conference) to coroczna konferencja odbywająca się w przeszłości w USA, w której od lat 70. biorą udział konserwatywni politycy i aktywiści z całego świata. W ostatnich latach CPAC zaczęto organizować także w innych państwach, m.in. na Węgrzech czy tak, jak w tym roku, w Polsce. (PAP)
Czytaj więcej:
Karol Nawrocki poddał się w Rzeszowie badaniom na obecność narkotyków. Jakie były ich wyniki?
![Wymuszenie pierwszeństwa. Luksusowy mercedes może już nie wrócić na drogi [ZDJĘCIA] mercedes wypadek](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/wypadek-wyjazd-z-drogi-podporzadkowanej-04-218x150.jpg)




![Granica między życiem a śmiercią. Fizyka pożaru widoczna podczas nocnej akcji strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-pustostanu-boguchwala-07-1-218x150.jpg)

![Pożar kościoła na Podkarpaciu. Ogień strawił wnętrze świątyni, trwa ustalanie przyczyn [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-kosciol-przemysl1-218x150.jpg)




![Kumulacja w Rzeszowie! Aż dwa wnioski o referendum za odwołaniem Konrada Fijołka [PRZYCZYNY] referendum rzeszów konrad fijołek](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/referendum-odwolanie-konrada-fijolka-02-218x150.jpg)


![Aula Miejska w Rzeszowie pod znakiem zapytania. Zwycięzca konkursu się wycofał, miliony zamrożone [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/aula-miejska-rzeszow-projekty-218x150.jpg)

![Ekstremalny test na budowie S19 na Podkarpaciu. Wiadukt wytrzymał 160 ton [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/wiadukt-s19-babica-jawornik-obciazenie2-218x150.jpg)


![Z Rzeszowa na europejskie tory. Igor Polak rusza na maraton wyścigowy Formuły 4 [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Igor-Polak-Formula4-0-1-218x150.jpg)









![Uroczyste czepkowanie. Absolwenci Pielęgniarstwa i Pracy socjalnej WSIiZ odebrali dyplomy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/IMGL3566-218x150.jpg)




![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)




![Wymuszenie pierwszeństwa. Luksusowy mercedes może już nie wrócić na drogi [ZDJĘCIA] mercedes wypadek](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/wypadek-wyjazd-z-drogi-podporzadkowanej-04-100x70.jpg)


