Kobieta kierująca busem dostawczym z niewiadomych przyczyn zjechała na przeciwległy pas. Skończyło się zderzeniem czołowym z osobówką. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę, 28 czerwca, przed godz. 15:00 w Dymitrowie Dużym (powiat tarnobrzeski, gm. Baranów Sandomierski).
Groźny wypadek
– W miejscowości Dymitrów na drodze W985 kierująca busem dostawczym marki Mercedes wraz z pasażerami, jadąc w stronę miejscowości Baranów Sandomierski z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu – informuje zastępca dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.
Tym samym, kobieta doprowadziła do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Citroen, który jechał w przeciwnym kierunku. Siła uderzenia odrzuciła oba pojazdy z drogi. Mercedes przewrócił się na bok i został wyrzucony na pobocze, natomiast citroen trafił do płytkiego rowu.
Trafił do szpitala
W wypadku zostały poszkodowane trzy osoby. Ze względu na odniesione obrażenia, kierujący citroenem został zabrany do szpitala.
Co więcej, mundurowi sprawdzili trzeźwość uczestników wypadku.
– Kierujący byli trzeźwi. Jeden z uczestników był w stanie nietrzeźwości – dodaje zastępca dyżurnego KMP w Tarnobrzegu.
Zaangażowane siły
Na miejsce zostały oddelegowane cztery zastępy Straży Pożarnej, w tym:
- JRG Tarnobrzeg
- JRG Nowa Dęba
- OSP Baranów Sandomierski
- OSP Skopanie
Co więcej, poszkodowanymi zajęły się trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego. Dodatkowo, policjanci ustalali okoliczności zdarzenia.
(MK)
Czytaj więcej:
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)

![„Oszukać przeznaczenie” – wersja podkarpacka. Potężne drzewo runęło na auto [WIDEO Z WNĘTRZA POJAZDU] drzewo spadło na samochód podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/03-oszukac-przeznaczenie-podkarpacie-widacz-e1764462195598-218x150.jpg)

![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)










![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)