Zdjęcie: Plac Farny w Rzeszowie (fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszow-News)
Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa po raz kolejny muszą się liczyć z nadchodzącymi utrudnieniami w ruchu. W kilku najbliższych dniach wystąpią one na jednym z parkingów oraz na niektórych odcinkach ulic.

Utrudnienia będą związane z wydarzeniami i uroczystościami, które odbędą się w stolicy Podkarpacia.

Dwa wydarzenia i utrudnienia

W dniach 21-22 września (sobota-niedziela) w Rzeszowie odbędzie się czwarta już edycja festiwalu „Karpaty na Widelcu”. Z tej okazji rzeszowianie oraz przyjezdni goście będą mogli spróbować wyjątkowych potraw rodem z regionu Karpat i nie tylko. W programie wydarzenia będzie też wiele wydarzeń towarzyszących, w tym barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta, a także Jarmark Karpacki, na którym znajdziecie lokalne produkty spożywcze i rękodzielnicze.

Ponadto już w najbliższy czwartek (18 września) odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Uroczystości rozpocznie msza święta o godzinie 11:00 w kościele pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława. Tuż po kościelnej części uroczystości na Placu Farnym zaplanowano uroczysty apel, a później na przybyłych gości będą czekać pokazy psów służbowych, prezentacja oddziałów KAS i laboratorium celno-skarbowego.

Zamknięte ulice i parking

W związku z tymi wydarzeniami, kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość i liczyć nie tylko z utrudnieniami w ruchu, ale też z mniejszą dostępnością miejsc parkingowych. Jak zapowiedziała Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, na Placu Farnym nastąpi czasowe zamknięcie ruchu samochodowego (w godzinach 8:30 – 15:00). Ponadto zamknięte będzie w tym czasie także Rondo Ignacego Tokarczuka, choć sama ulica Sokoła pozostanie przejezdna.

Reklama

Ponadto jak przekazał Urząd Miasta Rzeszowa, w związku z organizacją festiwalu „Karpaty na Widelcu” w dniach 18-22 września (czwartek-poniedziałek) nieczynny będzie parking na Placu Farnym, a także odcinek ulicy Słowackiego od skrzyżowania z ul. Króla Kazimierza do ul. Matejki.

Ratusz apeluje o wyrozumiałość

„Prosimy kierowców o uwzględnienie tej zmiany w swoich planach i korzystanie z innych dostępnych miejsc postojowych w centrum miasta. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość mieszkańców oraz gości Rzeszowa” – apeluje ratusz.

Jak już informowaliśmy, w czasie najbliższego weekendu w Rzeszowie wystąpią także duże utrudnienia w ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej. Więcej szczegółów znajdziecie w poniższym artykule.

Czytaj więcej:

Weekend z utrudnieniami w Rzeszowie. MZD zamyka ul. Krzyżanowskiego i wyznacza objazd

Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.

 

Reklama