niedźwiedź
Foto. screen z FB Nadleśnictwa Baligród
Reklama

Nadleśnictwo Baligród opublikowało na Facebooku kolejne nagranie, które stało się hitem sieci. Widać na nim śpiącego niedźwiedzia. “Wczesnopopołudniowa płytka drzemka…” – opisali nagranie leśnicy. Krótki film w ekspresowym tempie podbił serca internautów.

Choć zimowa aura, która w tym roku wyjątkowo dopisała w styczniu, sprzyja niedźwiedziom w zapadaniu w głęboki sen, to jeszcze parę tygodni temu głośno było o miśkach krążących w pobliżu zabudowań w Bieszczadach. Jak się okazuje, nie wszystkie drapieżniki w podkarpackich górach udały się już na drzemkę. Niektóre wciąż są aktywne poza gawrami, choć i im zdarza się na chwilę przysnąć w ciągu dnia.

Nagranie z niedźwiedziem internetowym viralem

Leśniczym z Nadleśnictwa Baligród w Bieszczadach udało się nagrać właśnie taką sytuację. Głównym bohaterem kilkunastosekundowego nagrania jest niedźwiedź, który uciął sobie popołudniową drzemkę w lesie.

“Wczesnopopołudniowa płytka drzemka…” – opisali nagranie w poście na Facebooku.

 

Krótki filmik w ekspresowym tempie zdobył ogromne zasięgi. Na ten moment ma ponad 140 tys. wyświetleń. Pod postem z filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Rozumiem że nagrywający umie szybko biegać…”, „Jak ma spać, jak paparazzi są wszędzie. Potem zdziwienie, że atakuje, jak nawet wyspać się nie da”, „Stary niedźwiedź mocno śpi, my się go boimy na palcach chodzimy, jak się zbudzi to nas zje…”, „Pięknie uchwycony niedźwiedź podczas drzemki. Dziękuję za piękny filmik” – to tylko niektóre z nich.

Jak wynika z ostatnich obliczeń Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, w Bieszczadach, na Pogórzu i w Beskidzie Niskim może bytować około 300 niedźwiedzi.

(AM)

Czytaj więcej:

Wybierasz się na weekend w Bieszczady? W górach panują wyjątkowo trudne warunki

Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.

 

Reklama