Rzeszowskie szkoły mogą zgłaszać swoich uczniów do SportGeneracji. Ta sportowa impreza po raz pierwszy odbędzie się w Rzeszowie 7 czerwca na stadionie Resovii.
Organizatorem i pomysłodawcą SportGeneracji jest Fundacja Wychowanie przez Sport. Jej głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Fundację tworzą byli lekkoatleci, olimpijczycy m.in. Sebastian Chmara, Artur Partyka i Paweł Januszewski.
SportGeneracja to program fajnej zabawy w sport. Po raz pierwszy odbyła się w 2011 roku. Do 2015 r. impreza sportowa gościła już w 10 polskich miastach, m.in. w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie.
Waterrr Run
SportGeneracja to masowe imprezy sportowe dla najmłodszych. Zawody odbywają się przy aktywnym udziale szkół, które w sposób zorganizowany, przybywają z dzieciakami na teren zawodów. Meta, start, wyznaczone trasy biegowe, bloki startowe, płotki lekkoatletyczne, flagi, balony, scena, muzyka i medale dają poczuć dzieciom klimat wielkiej imprezy sportowej.
Podział na grupy wiekowe, płeć i dystanse dają szanse równej konfrontacji, a preludium stanowi bieg główny na dystansie 1111 m – Waterrr Run. To bieg integracyjny, łączący wszystkie dzieciaki w jedną wielka grupę sportowców. Podczas imprezy każde dziecko otrzymuje numer startowy i koszulkę a po biegu głównym, wszyscy, którzy go ukończyli, bez wyjątku, otrzymują pamiątkowy medal.
23 maja br. rusza kolejna edycja cyklu SportGeneracja. 7 czerwca impreza dotrze także do Rzeszowa na stadion Resovii przy ul. Wyspiańskiego.
SportGeneracja 2016
Udział w akcji jest bezpłatny i odbywa się za pośrednictwem szkół. W bieżącej edycji uczestnicy będą rywalizować w 4 konkurencjach i według podziału na kategorie wiekowe:
a) biegi na dystansie 33 m dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI
b) biegi na dystansie 33 m przez płotki dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI
c) biegi na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI
d) bieg sztafetowy 4×200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI
Zgłoszenia
Szkoły dokonują zgłoszeń za pośrednictwem formularza elektronicznego, który dostępny jest TUTAJ. Rejestracji można dokonać do 6 czerwca.
Maksymalna ilość uczestników z jednej szkoły to 100 uczniów. Całkowity limit uczestników to 1500. Minimalna ilość uczniów reprezentująca daną szkołę to 24 osoby (dziewczęta i chłopcy) + 6 rezerwowych (jedna dziewczynka + jeden chłopiec z każdej klasy) wg poniższego podziału:
– klasa IV: 4 dziewczęta + 4 chłopców + rezerwa: 1 dziewczynka i 1 chłopiec
– klasa V: 4 dziewcząt + 4 chłopców + rezerwa: 1 dziewczynka i 1 chłopiec
– klasa VI: 4 dziewcząt + 4 chłopców + rezerwa: 1 dziewczynka i 1 chłopiec
– Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i duże zainteresowanie radzimy jak najszybciej dokonać zgłoszenia – informują organizatorzy SportGeneracji.
(ak)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![Wypadek na S19 w Stobiernej. Droga Rzeszów – Lublin całkowicie zablokowana [AKTUALIZACJA] policja](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/policjas19-218x150.jpg)

![Karambol w Rzeszowie. Cztery auta rozbite, ranni wylądowali w szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/karambol-rzeszow-armii-krajowej2-218x150.jpg)

![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)







![Nowy kompleks sportowy w Rzeszowie nabiera kształtów. Zobaczcie co powstaje przy VIII LO [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/nowe-boiska-8lorzeszow-6-218x150.jpg)



![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)








![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)


![W hołdzie nauczycielce z Rzeszowa. Wyjątkowa ławeczka w Ogrodach Bernardyńskich [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/aaaaaa-218x150.jpg)
![Ogólnopolska parada „Turki 2026” na Podkarpaciu. Impreza przyciągnęła tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/turki55-218x150.jpg)
![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)





![Niepokojące nagranie z Rzeszowa. Sekunda od tragedii na Podwisłoczu [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/niebezpieczna-sytuacja-podwislocze1-218x150.jpg)



![Nowy kompleks sportowy w Rzeszowie nabiera kształtów. Zobaczcie co powstaje przy VIII LO [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/nowe-boiska-8lorzeszow-6-324x235.jpg)