Absolwenci rzeszowskiej WSPiA odebrali dyplomy ukończenia studiów [FOTO]

Reklama

Blisko 100 tegorocznych absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w sobotę (31 lipca) odebrało dyplomy ukończenia studiów.

 

Tym razem uroczystą graduację zorganizowano w ogrodach wypoczynkowych WSPiA. Uczestniczyły w niej władze uczelni, wykładowcy oraz rodziny osób, które studiowały na kierunkach: „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne”, „prawa” oraz „zarządzanie”. 

Dyplomy ukończenia studiów wręczali prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA oraz prorektorzy: dr Agata Furgała i dr Przemysław Niemczuk. Rektor Posłuszny przypomniał, że graduacja to niezwykle ważna uroczystość w życiu akademickim i każdej osoby kończącej studia.

– U jednych droga studencka była łatwa i prosta, u innych trochę trudniejsza, jednak wszyscy dotarli do mety. Widzimy, że podczas studiów zmienili się Państwo. Nabraliście pewnej dystynkcji i powagi – powiedział prof. Jerzy Posłuszny. 

– Wbrew pojawiającym się opiniom, studia to czas, w którym osiągamy bardzo wiele. Zobaczycie, jak przydatna jest zdobyta wiedza i praktyka, kontakty, umiejętność pracy w grupie – podkreślał rektor Posłuszny. 

Podczas graduacji głos zabrał także przedstawiciel studentów – Michał Rzepka, przewodniczący Samorządu Studenckiego oraz tegoroczny absolwent „prawa”. – Studia to nie tylko nauka i zabawa, ale także dojrzałość wzbogacona o wartości – mówił Rzepka. 

Nagrody i wyróżnienia 

Podczas graduacji absolwentów WSPiA, oprócz dyplomów ukończenia studiów, wręczono także wyróżnienia. Nagrody działalność na rzecz społeczności akademickiej nagrody otrzymał wspomniany Michał Rzepka.

Za działalność w Kole Naukowym Prawa Gospodarczego: Justyna Prokop i Kamila Pajura. Za działalność w Kole Naukowym Kryminalistyki i Kryminologii Aleksander Urbaniak. Za działalność w „Klinice Prawa”: Karolina Krawczuk, Adrianna Plezia i Michał Rzepka.

Wręczono także nagrodę za najlepszy wyniki uzyskany na międzynarodowych egzaminach językowych, którą otrzymała Emilia Kardaś. 

Graduacja absolwentów to tradycja WSPiA. Wszyscy absolwenci świętują ten dzień w togach i biretach. Uroczystość zakończyło pamiątkowe zdjęcie absolwentów i władz uczelni oraz sesja zdjęciowa w patio i fontannie WSPiA. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama