Reklama

Ministerialne badanie losów absolwentów polskich uczelni wskazuje jednoznacznie, że kończący Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie najkrócej spośród absolwentów wszystkich uczelni podkarpackich, szukają pierwszej pracy. Po niektórych kierunkach jest to mniej niż miesiąc.

Co cieszy jeszcze bardziej, absolwenci z kilku kierunków WSIiZ w porównaniu z absolwentami pozostałych uczelni z regionu otrzymują najwyższe zarobki. Najwięcej zarabiają ci, którzy ukończyli studia z Administracji (I stopnia), Informatyki (I stopnia), Logistyki (I stopnia), Kosmetologii (I stopnia), Dziennikarstwa i komunikacji społecznej (II stopnia), Ekonomii (II stopnia). W przypadku pozostałych kierunków absolwenci WSIiZ są w regionalnej czołówce. Przykładowo w swojej pierwszej pracy absolwenci WSIiZ na kierunku Logistyka otrzymują średnio 3118.51 zł.

Dołącz do zadowolonych studentów

W ostatnich dwóch latach Zespół ds. Badań Edukacyjnych przeprowadził badania, z których wynika, że ponad 80% absolwentów uznało, że WSIiZ spełniła ich oczekiwania, z którymi rozpoczynali naukę. Ponadto, trzech na czterech absolwentów wskazało, że gdyby miało ponownie podjąć decyzję o wyborze uczelni, to znów wybrałoby WSIiZ.

Oznaką zadowolenia ze studiów i z uczelni jest również chęć polecenia jej znajomym. Badania wykazały, że prawie 80% absolwentów poleciłoby znajomym studia we WSIiZ. Studenci chwalą szczególnie organizację studiów, możliwość korzystania z atrakcyjnych praktyk i staży, a także fakt, że mogą łączyć studia z pracą zawodową. Dużym atutem studiów są też według nich przyjaźnie nastawieni wykładowcy, na których pomoc i wsparcie mogą liczyć na każdym etapie nauki.

Złóż dokumenty

Rekrutacja we WSIiZ trwa. Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji oraz ofercie edukacyjnej można znaleźć w serwisie dla kandydatów na studia: kandydaci.wsiz.rzeszow.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.