Zdjęcie:

Ponad 200 tegorocznych absolwentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji odebrało w sobotę (23 lipca) dyplomy ukończenia studiów. W graduacji uczestniczyły osoby, które w ostatnim czasie obroniły prace dyplomowe na kierunku „administracji”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” i „prawo”.

[Not a valid template]

 

Uroczystość w Rzeszowie podzielona została na dwie części. Podczas pierwszej części dyplomy ukończenia studiów odebrali absolwenci studiów II stopnia na kierunku „administracja”. W drugiej uczestniczyły osoby, które obroniły pracę dyplomową na studiach II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz jednolitych studiach magisterskich na kierunku „prawo”.

– Dyplom ukończenia studiów wyższych otwiera przed Wami nowe możliwości – mówił do absolwentów podczas graduacji prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA. – Czas studiów to jeden z najważniejszych okresów w naszym życiu. To czas, kiedy zdobywamy wiedzę, ale i doświadczenie. Pamiętajcie, że w pracy zawodowej nie liczy się zasób wiedzy, ale warsztat służący do jej wykorzystywania – podkreślał prof. Posłuszny.

Rektor WSPiA mówił, że prawo, które skończyli młodzi ludzie, jest ważną dziedziną naszego życia, a jeszcze ważniejsze są dobrze wykształcone osoby, które stanowią to prawo.

– Bezpieczeństwo wewnętrzne, patrząc na obecne czasy, staje się coraz ważniejszą dziedziną naszego życia. Wreszcie administracja, bez której żadne państwo, firma czy instytucja nie może istnieć. Dzisiejszy sukces przekujcie więc w sukces życiowy i zawodowy – dodał prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor się nie żegna

Absolwenci WSPiA mogą korzystać z uczelnianego programu „Absolwent”, z pomocy Akademickiego Biura Karier czy Biblioteki Uczelnianej. Co roku uczelnia organizuje zjazd absolwentów.

– Nasze drzwi są zawsze otwarte. Dlatego „Nie mówię: Żegnaj, lecz: Do widzenia” – zakończył rektor Posłuszny, cytując piosenkę Jacka Lecha.

Graduacja absolwentów WSPiA od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób kończących studia w naszej uczelni.Wwszyscy absolwenci ubrani są w togi i birety. – To ważny i wyjątkowy dzień w życiu każdego studenta. Od dziś jesteśmy już magistrami – mówił Maciej, absolwent studiów prawniczych. – Obroniliśmy prace dyplomowe i zaczynamy prawdziwe dorosłe życie.

Wśród absolwentów odbierających dyplomy były także osoby, które ukończyły studia II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

– To były bardzo ciekawe i intensywne dwa, a właściwie pięć lat. Był to także czas intensywnej nauki i poznawania praktycznych aspektów pracy m.in. w różnych służbach mundurowych, jestem więc spokojna o swoją przyszłość – mówiła Katarzyna, magister bezpieczeństwa wewnętrznego.

Rodzice się popłakali

W graduacji, oprócz absolwentów WSPiA i władz uczelni, uczestniczy także kadra naukowa uczelni oraz rodziny absolwentów uczelni. – Rozpiera nas duma. Nasza córka dziś została magistrem. Kiedy odbierała dyplom, to aż się popłakałam. To bardzo ważne dla nas rodziców wydarzenie. Nasze dziecko wkracza w dorosłe życie  – powiedziała pani Halina, mama tegorocznej absolwentki studiów w WSPiA.

Podczas graduacji wręczone zostały wyróżnienia dla najlepszych absolwentów. Nagrody otrzymały m.in. osoby, które wyróżniały się aktywnością naukową, kulturalną i sportową. Wśród nich absolwenci, którzy uzyskali certyfikaty językowe oraz aktywnie uczestniczyli w pracach Samorządu Studenckiego, uczelnianego AZS, gazety studenckiej i kół naukowych.

Po graduacji w auli oraz przed budynkiem WSPiA wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie absolwentów i władz uczelni. Tradycyjnie już całą uroczystość zakończyły zdjęcia absolwentów w fontannie w patio WSPiA.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama