Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Agnieszka Chytła, absolwentka Politechniki Rzeszowskiej, zwyciężyła w konkursie na najlepsze prace z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin.

Organizatorem drugiej edycji konkursu była Polsko-Chińska Rada Biznesu we współpracy z HSBC Bank Polski, Haitong Bank. Konkurs miał wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Kapitułę konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski z Chinami tworzyli przedstawiciele MNiSW, Narodowego Banku Polskiego, Polsko-Chińskiej Rady Biznesu, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem konkursu było kreowanie przyszłych liderów i ekspertów współpracy biznesowej między Polską i Chinami.

Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac z polskich i chińskich ośrodków akademickich, które – według opinii członków kapituły konkursu – były na wyrównanym i wysokim poziomie merytorycznym. – Widać było w tych pracach pasję i zaangażowanie – stwierdziła kapituła.

Jej członkowie wybrali cztery najlepsze prace. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Chytła za pracę pt. „Juan w międzynarodowej praktyce biznesowej”, przygotowaną na Politechnice Rzeszowskiej pod kierunkiem promotora prof. Leszka Woźniaka.

Nagrodą w konkursu było stypendium na wybranej uczelni w Chinach. Agnieszka Chytła nagrodę odebrała od ambasadora ChRL w Polsce J.E. Xu Jian podczas noworocznego spotkania członków i partnerów Polsko-Chińskiej Rady Biznesu, które 7 lutego odbyło się w warszawskim hotelu Sheraton. 

Agnieszka Chytła ukończyła Politechnikę Rzeszowską na kierunku zarządzanie ze specjalizacją „rachunkowość w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw”. Obecnie studiuje podyplomowo na Uniwersytecie Jagiellońskim kierunek „współczesne Chiny – polityka, społeczeństwo, gospodarka”

Absolwentka PRz była dwukrotną stypendystką Huázhōng University of Science and Technology w chińskim Wŭhàn. Agnieszka Chytła studiowała tam język chiński i zarządzanie przedsiębiorstwem.

Pozostałe trzy nagrody w konkursie trafiły do laureatów z uczelni w Krakowie, Warszawy i Szanghaju.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama