Reklama

Szanowny Panie Krzysztofie! Mój wpis na Facebook-u: „Walczmy o naszych rzeszowskich przewoźników i tysiące miejsc pracy, które dają naszym mieszkańcom! Jeśli lubelscy busiarze potrafią zablokować Polski Bus my – rzeszowianie – też potrafimy!” był w rzeczywistości apelem o mądrość osób wybierających się w podróż.

O rozsądek, przy wyborze rzeczywiście polskich przewoźników, zwłaszcza kiedy oferują podobny lub taki sam poziom usług przy niewielkiej różnicy w cenie biletu. Tacy przewoźnicy są na Podkarpaciu, są w Rzeszowie. Zatrudniają mieszkańców regionu, płacą w Polsce podatki, w tym miejscowe opłaty, wzbogacając nasz lokalny budżet. Dzięki temu stajemy się bogatsi!.

Kiedy autobusy z namalowanym na boku bocianem zaczęły w 2012 r. jeździć na trasie Lublin – Warszawa, mniejsze firmy musiały zlikwidować około 20 połączeń! To właśnie Pan na swoim blogu nazywa lokalnym nacjonalizmem…, ja nazywam to lokalnym patriotyzmem i dbałością o zachowanie równowagi rynkowej, dla zachowania suwerenności Polski. W żadnym wypadku wpis mój nie był wezwaniem do powrotu ponownej regulacji rynku transportowego, jak sugeruje w swoim tekście kandydat na Prezydenta Rzeszowa.

Zresztą sugestii w jego tekście jest jeszcze więcej mimo, że słowem nie odezwałam się na tematy, które autor w nim porusza. Skoro wywołał wilka z lasu, to pozwolę sobie na nie odpowiedzieć, by wytłumaczyć przedstawicielowi Nowej Prawicy, na czym polega patriotyzm, skoro nie rozumie własnej deklaracji partyjnej, w której zadeklarowano, że „suwerenność Polski jest podstawową wartością polityczną i podstawowym warunkiem realizacji naszych celów”.

Ryanair

Nie jestem przeciwko biletom za przysłowiową złotówkę, nawet kiedy są wspierane przez dopłaty Marszałka Podkarpacia, bo rozwój ruchu lotniczego rzeszowskiemu lotnisku i naszemu regionowi jest potrzebny. Z jednym ale! Negocjując z Irlandczykami należy zadbać o to, by więcej przylotów odbywało się w okresie weekendowym, tak aby stymulować przylotowa turystykę weekendową, z korzyścią dla podkarpackiej turystyki. Na razie większość przylotów odbywa się w dni pracujące, co nie pozwala na promocję turystyczną naszego regionu w miejscowościach dolotowych.

Galerie handlowe

Rzeszów zajmuje czołowe miejsce w ilości m kw. nowoczesnej powierzchni handlowych na jednego mieszkańca. Można się oczywiście cieszyć z czołowej pozycji i w tej kategorii, jak to robi obecny prezydent. Każdy medal ma jednak dwie strony. Ta druga strona to upadające butiki, sklepiki, wspomniane przez Pana Prendeckiego punkty krawieckie i inne usługi znikające z głównych ulic Rzeszowa. Wydając pozwolenia na budowanie kolejnych wielkopowierzchniowych obiektów, należy obniżać lokalne podatki od nieruchomości w centrum miasta, by pomóc lokalnym przedsiębiorcom utrzymać mniejsze biznesy i stymulować cenę rynkową powierzchni komercyjnych i zapobiegać wyludnianiu się głównych deptaków.

Biedronki i Lidle

Osobiście cenię sobie te sieci handlowe i często robię w nich zakupy, ponieważ dobrze rozumieją przywiązanie Polaków do „polskich produktów”. Większość wyrobów, które oferują produkowane są w Polsce. Te jako pierwsze wybieram i do tego wszystkich namawiam, by w ten sposób wspierać polski przemysł przetwórczy. Podobnie robią teraz Ukraińcy. Wojna z Rosją spowodowała że na półkach sklepowych pojawiły się informacje w formie flagi kraju pochodzenia towaru. To się tam nazywa patriotyzmem. Bądźmy więc jak oni patriotami!

Asseco Resovia

Bez komentarza…

Kuchnia

W przypadku diety i wyborów żywieniowych zdecydowanie namawiam do zdrowego odżywiania się. I to powinno być wśród młodzieży i nie tylko, głównym czynnikiem wyboru kuchni. Nie kebab i nie popularny schabowy są dobrym w tym przypadku wyborem, ale oczywiście, gdybym to ja miała wybierać, postawiłabym jednak, jako patriotka, na schabowy z kostką i polską kapustą.

Smacznego!

PS Chcąc, aby Polska mogła wejść na ścieżkę trwałego rozwoju potrzeba nowej umowy społecznej, nowego patriotyzmu i nowej wewnętrznej energii. Każda firma, która prowadzi swoją działalność w Polsce powinny płacić podatki w Polsce, czuć że to jest potrzebne i nie uciekać od tego. Polacy zaś powinni kupować polskie produkty i wspierać polskich producentów.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

18 KOMENTARZE

 1. no i co Ci drożsi przewoźnicy myślą, że jak zlikwidują Polski bus to do nich wszyscy przylecą ….. nieprawda !!! kilku moich znajomych dzięki Polskiemu Busowi zobaczyło kilka miast Polskich (rezerwując bilet 1-2 mies. wcześniej) do których po normalnej cenie nigdy by nie pojechali, bo ich nie stać !!! A wiecie w ogóle jak działa ta linia i dlaczego jej sie to OPŁACA a innym NIE! …. może czas zmienić myślenie, a nie podejrzewać ….. bo wielu przewoźników zostało jeszcze w PRL-u (króluje PKP i PKS)

 2. Jak słyszę lub czytam Panią Niewczas, to zawsze dochodzę do wniosku, że wiem komu Palikot zabrał wibrator. Zresztą jak słyszę Pana Ferenca to wiem komu Palikot go włożył do…

 3. Pani Niewczas jest chyba najgorszą z możliwych laurek UR. Jaka ktoś z takim poziomem wiedzy mógł zrobić magistra? Oj nie, przepraszam, ona tam zrobiła nawet doktorat – masakra!

 4. Nie wytrzymam, jak P. Niewczas coś jeszcze napisze…
  Właśnie sprawdzam na stronie polskiego busa ceny Rzeszów – Warszawa i cena biletu to 15/20zł, eurores 55zł, neobus 60zł, a pks jeden na cały dzień to 52 zł. Jak dla Pani to drobne różnice cenowe, to tym bardziej nie powinna Pani istnieć w polityce bo ta gruba kasa wyżarła Pani mózg.
  A ten wasz socjal w tych komuszych partiach nie zapewnia takich „drobnych” dopłat to biletów.
  A i jeszcze jedno biedronki nie płacą tu podatków więc to bez różnicy czy kupuje się coś z flagą Polski czy Kazachstanu.
  Kiepski polityk, kiepskie przykłady, w ogóle te brednie to nic nie warte wypociny…
  szkoda na to czasu

 5. Droga Panie Niewczas.
  Zamiast krzyczeć o lokalnym patriotyzmie i blokowaniu przedsiębiorców, wystarczy załatwić jedną rzecz.
  Proszę walczyć o minimalne podatki. Obniżenie podatków sprawi, że lokalni przedsiębiorcy będą mogli oferować lepsze ceny i standardy zarówno na rynku lokalnym, jak i UE. Wtedy to pozostałe kraje UE będą się martwić jak blokować naszych przedsiębiorców, a nie na odwrót!
  P.S.
  Droga Pani, gdy ludzie żyją od pierwszego do pierwszego swój patriotyzm chowają głęboko do kieszeni.

Comments are closed.