Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Zmiany personalne na lotnisku w Jasionce. Szefem spółki lotniskowej zostanie Adam Hamryszczak, były wiceminister inwestycji i rozwoju w rządzie PiS.

O zmianach na stanowisku prezesa lotniska w środę poinformował Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego w Jasionce. Nowego prezesa wybrała Rada Nadzorcza spółki lotniskowej, której większościowym udziałowcem jest samorząd podkarpacki, drugim Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Wymiana prezesa lotniska w Jasionce to skutek zakończonej 3-letniej kadencji dotychczasowego dwuosobowego zarządu spółki. W tym czasie kierował nią Michał Tabisz, który stanowisko dostał za czasów „dobrej zmiany”, blisko związany z politykami PiS. Zastępcą Tabisza był Zbigniew Halat. 

Zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej spółki, nowym prezesem lotniska, także na 3-letnią kadencję, wybrano tym razem Adama Hamryszczaka. Michał Tabisz będzie jego zastępcą. A co się stało ze Zbigniewem Halatem? – Całkowicie odchodzi ze spółki – wyjaśnia nam Marcin Kołacz. Nowy zarząd lotniska zacznie pracę od 22 czerwca.

Adam Hamryszczak to także zaufany człowiek PiS. Z wykształcenia jest prawnikiem, od listopada 2015 r. był wiceministrem rozwoju, a od stycznia 2018 r. do 4 czerwca r. podobne stanowisko pełnił w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Hamryszczak odpowiadał m.in. za realizację programów Inteligentny Rozwój i Polska Wschodnia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Adam Hamryszczak uchodzi za eksperta w dziedzinie zarządzania funduszami unijnymi. Karierą zaczynał w Urzędzie Marszałkowskim w 2008 r. w Departamencie Wspierania Przedsiębiorczości. Potem był wicedyrektorem Departamentu Rozwoju Regionalnego, a od lipca 2014 r. dyrektorem Departamentu Zarządzania RPO na Podkarpaciu. 

Hamryszczak studiował prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim i administrację na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jest stypendystą Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama