Zdjęcie: Materiały prasowe

Od 4 czerwca słoweńskie linie lotnicze Adria Airways uruchomią połączenie z Jasionki do Paryża. Samoloty będą lądować na głównych paryskim lotnisku – Charles de Gaulle.

– Samoloty Adrii, 70-miejscowe odrzutowe CRJ-700, będą latać na tej trasie we wtorki i soboty – poinformował Port Lotniczy w Jasionce. Wylot z Paryża o godz. 14:40, przylot do Jasionki o 16:50. Odlot z Jasionki o 17:20, przylot do stolicy Francji o 19:35.

Bilety zaczynać się będą od 99 euro za przelot w obie strony – z bagażem do 23 kg i 8-kilogramowym bagażem podręcznym. Bilety już dziś można rezerwować na stronie przewoźnika: www.adria.si/pl

Strona rezerwacyjna Adrii posiada pełną polskojęzyczną wersję. W cenie biletu jest też możliwość wyboru miejsca w samolocie. Dla pasażerów klasy Biznes oferowany jest bezpłatny posiłek i napoje. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z finalizacji rozmów z Portem Lotniczym w Rzeszowie – powiedział Luka Rojsek, dyrektor ds. rozwoju Adria Airways.

Rojsek podkreślił, że Paryż to nie tylko wielki ośrodek biznesowy i turystyczny, ale także jeden z największych europejskich hubów lotniczych z ogromnymi możliwościami przesiadkowymi, włączając w to zarówno połączenia wewnątrzeuropejskie, jak i międzykontynentalne.

Stanisław Nowak, prezes lotniska w Jasionce, dodał, że pasażerowie z Podkarpacia udający się do Paryża powinni być zadowoleni z nowego kierunku.

– Paryż był do tej pory jednym z najczęściej wymienianych miast na „liście życzeń” mieszkańców Podkarpacia – mówi Nowak. – Cieszymy się niezmiernie, że możemy ogłosić rejsy do stolicy Francji, będącej bardzo bliską sercom wielu rodzin z naszego regionu – dodał szef lotniska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Adria Airways nie jest pierwszym przewoźnikiem, który próbuje zachęcić pasażerów do latania z Jasionki do Paryża. Pierwszym był Eurolot, który połączenia do stolicy Francji uruchomił we wrześniu 2013 r. Rejsy były tylko do końca marca 2015 r. Powodem likwidacji połączeń była niska sprzedaż biletów. Eurolot zlikwidował wtedy także loty do Rzymu.

Gdzie można latać?

Oprócz ogłoszonych dzisiaj (12 kwietnia) przez Adria Airways połączeń z Paryżem, z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można obecnie dotrzeć do Monachium (połączenie codzienne), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (lotniska w Stansted i Luton, w sumie 12 rejsów tygodniowo), a także do: Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, Oslo oraz na Korfu (od maja br.), a także do Berlina (od października br.).

Połączenia obsługują: LOT, Lufthansa i Ryanair. Wakacyjna oferta czarterowa obejmuje wyloty do Grecji, Bułgarii oraz Turcji. W minionym roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 645 tys. pasażerów.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama