Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Janusz Makar, dotychczasowy dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przechodzi na emeryturę. W piątek po raz ostatni był w pracy.  

Nowym dyrektorem ROSiR-u został Adrian Rudawski, który wygrał ogłoszony przez miasto konkurs na to stanowisko. – W najbliższy poniedziałek rozpocznie swoją pracę – mówi Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Było czterech kandydatów. 

Adrian Rudawski przez ostatnie lata był związany z Resovią Rzeszów. Gdy klub w styczniu br. przekształcił się w spółkę akcyjną, Rudawski stanął na jej czele, wcześniej przez wiele lat pracował w sekcji piłkarskiej klubu, był też kierownikiem ds. bezpieczeństwa. 

Pod koniec lipca br. Adrian Rudawski ogłosił, że odchodzi z klubu przy ulicy Wyspiańskiego. Już wiadomo dlaczego – będzie pracował w Rzeszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie na stanowisku dyrektora miejskiej jednostki zastąpił Janusza Makara.

Makar w piątek (5 sierpnia) po raz ostatni był w pracy i w poniedziałek przechodzi na emeryturę po ponad 30 latach zatrudnienia w ROSiR-ze, Makar dyrektorem Ośrodka był od 2005 roku. Miasto nie ujawnia, ile będzie zarabiał miesięcznie Adrian Rudawski. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama