Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Ostatnia szansa na to, by zobaczyć kilkanaście przepięknych, niezwykle barwnych fotografii inspirowanych prozą Lewisa Carrolla. W sobotę w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury podsumowanie i finisaż wystawy fotografii „Adventures in Wonderland” autorstwa Urszuli Kaczor.

Na uwagę zasługuje fakt, iż jedna z fotografii będąca częścią całego cyklu „Adventures in Wonderland” została wyróżniona w prestiżowym konkursie organizowanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP. Docenione zdjęcie było jednym z 426 nadesłanych prac z 12 różnych państw.

Mowa jest o fotografii „Turqouis Abstraction”, która jest elementem wystawy „Adeventures in Wonderland”. Wystawy dojrzałej, a przy tym bajecznie fantazyjnej. Całość prac trwała przez dwa lata. Za zdjęcia odpowiadał partner autorki – Waldemar van Deurse. Idealnym dopełnieniem fotografii jest cytat pochodzący z „Alicji w Krainie Czarów”, który zdaje się opisywać nie tylko obraz zamknięty w zdjęciu, ale także samą autorkę:

„Bądź taka, na jaką wyglądasz, czyli prościej rzecz ujmując: „Nigdy nie wyobrażaj sobie, że jesteś inna, niż mogliby sobie pomyśleć, że to jaka byłaś, lub też jaka mogłaś była być, nie jest niczym innym niż to, czym mogło się było innym wydawać, że jest czymś innym”.

Projekt to przede wszystkim spełnienie największego marzenia autorki. Stworzenie serii fotografii, która będzie na pewnym meta-poziomie przemawiać do innych. Niesie ze sobą przekaz, by akceptować siebie i nie zmieniać charakteru tylko z powodu tego, co sądzą inni. Autorka chce pokazać, że każdy jest ważny, wartościowy i zasługuje na uwagę.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Nie wstydźmy się być sobą – ciągle powtarza Urszula Kaczor. Podczas finisażu będzie można porozmawiać z autorką, zadać jej pytania odnośnie charakterystyki pracy i kulisów powstawania serii fotografii. Organizatorzy przewidzieli także krótką projekcję w formie wideoprezentacji z narracją.

Kolekcja składa się z 16 zdjęć, które zostały wykonane w rodzinnej miejscowości autorki – w Sędziszowie Małopolskim. 

Finisaż odbędzie się w sobotę 29 grudnia w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury przy ul. Jagiellońskiej 24 (siedziba Estrady Rzeszowskiej). Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama