Zdjęcie: CBŚP

Na dwa miesiące do aresztu trafił radomski adwokat Artur Sz. Zatrzymali go policjanci CBŚP na polecenie rzeszowskiego oddziału Prokuratury Krajowej. 

O zatrzymaniu i aresztowaniu Artura Sz. w środę poinformowała Prokuratura Krajowa. Z komunikatu niewiele wynika, oprócz tego, że adwokat z Radomia jest uwikłany w grupę przestępczą, która handlowała narkotykami. Arturowi Sz. grozi do 12 lat więzienia.

Adwokata zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w Radomiu. Działali na polecenie podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie trwa śledztwo. 

– Mężczyzna jest kolejną z osób zatrzymanych w tej sprawie. W toku postępowania funkcjonariusze przeprowadzili szereg przeszukań. W trakcie czynności zabezpieczono m.in. narkotyki oraz nośniki danych – przekazała Prokuratura Krajowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że wcześniej zarzuty w tej sprawie usłyszało kilka osób. – Wszystkie siedzą w areszcie. Adwokat jest kolejną osobą zatrzymaną, będziemy pukać do kolejnych osób – mówią nasze źródła związane ze śledztwem. 

Prokuratura nie zdradza szczegółów postępowania. – Mówimy o handlu dużymi ilościami narkotyków, m.in. marihuany i kokainy, ale nie tylko. Narkotykami handlowano na terenie kilku województw, także na Podkarpaciu – słyszymy nieoficjalnie od śledczych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama