Reklama

– To jest nasz obowiązek moralny i patriotyczny – mówił dzisiaj w Rzeszowie podkarpacki poseł Solidarnej Polski Mieczysław Golba, tłumacząc, dlaczego powinna być powołana sejmowa komisja śledcza do zbadania największej w historii Polski afery korupcyjnej.

Tydzień temu CBA zatrzymało 20 osób do śledztwa dotyczącego zamówień publicznych przeprowadzanych w Centrum Projektów Informatycznych i 89 postępowań przeprowadzanych w Komendzie Głównej Policji o łącznej wartości zamówień przekraczającej 1,5 mld zł. Zatrzymanym postawiono zarzuty zmowy przetargowej i korupcji. Solidarna Polska złożyła wniosek o powołanie komisji śledczej do zbadania największej w historii Polski afery korupcyjnej.

„Wierzymy, że nasze działania poprą inne kluby w polskim parlamencie i okaże się, że wyjaśnimy tą gigantyczną korupcję na niebywałą skalę. Ważne jest byśmy nie stracili tych środków unijnych, gdyż prawie 100 przetargów jest zagrożonych” – podkreślał poseł Mieczysław Golba.

Przekonywał, że powołanie komisji zapewni przejrzystość reguł funkcjonowania w polityce. „To gdzie jest dzisiaj pan Drzewiecki? Gdzie jest pan Sekuła? Gdzie jest pan Chlebowski? Nie ma ich w polityce. Nie psują już polskiego społeczeństwa, bo się ono na nich poznało. Te komisje śledcze dużo dają” – mówił Golba.

Wniosek o powołanie komisji śledczej mają poprzeć Twój Ruch, SLD i najprawdopodobniej PiS. Solidarna Polska liczy także na głosy koalicji rządzącej, w szczególności PSL.

„W świetlej nowej perspektywy finansowej 2014-2020 środku unijne powinny być konkretnie oraz z troską inwestowane, tak byśmy mogli mieć skok cywilizacyjny. To jest nasz obowiązek moralny i patriotyczny, aby nie dopuścić do dalszej, skandalicznej degradacji naszego państwa jeżeli chodzi o środki unijne” – powiedział Mieczysław Golba.

W oświadczeniu przesłanym mediom Solidarna Polska podkreśliła, że komisja śledcza ukaże całą prawdę o funkcjonowaniu państwa polskiego za rządów Donalda Tuska. „Jeśli tę aferę zamiecie się pod dywan to najbardziej ucierpi na tym społeczeństwo” – uważa poseł Golba.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama