Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Samolot Air Force One w poniedziałek wieczorem wylądował na lotnisku w Jasionce pod Rzeszowem. Wsiądzie do niego Joe Biden, prezydent USA.

Od kilkudziesięciu godzin w Jasionce jest Boeing 757 – Air Force Two. To była sugestia, że wracający z Kijowa Joe Biden, po niespodziewanym poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, wsiądzie właśnie do tej maszyny.

Wieczorem, o godz. 19:50, w Jasionce wylądowała druga amerykańska maszyna, tym razem to Air Force One, którym Joe Biden na co dzień odbywa zagraniczne podróże. Prezydent USA do Polski z Kijowa jechał pociągiem ukraińskich kolei. 

O godz. 20:40 Joe Biden dojechał na dworzec PKP w Przemyślu. Z pociągu wysiadł o godz. 20:55, przesiadł się do jednego z samochodów, a stamtąd ruszył do Jasionki, by jeszcze tego samego dnia wylecieć do Warszawy. Wylot jest wstępnie planowany na ok. 21:30.

We wtorek, 21 lutego prezydent Biden rozpocznie oficjalną, dwudniową wizytę w Polsce. Pierwszego dnia, o godz. 17:30 w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie wygłosi przemówienie do narodu polskiego. 

W środę zaś Joe Biden weźmie udział w szczycie „Bukaresztańskiej Dziewiątki”, czyli państw wschodniej flanki NATO: Polski, Rumunii, Czech, Estonii, Słowacji, Węgier, Estonii, Bułgarii i Łotwy. Na szczycie będzie też Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama