Zdjęcie; Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

„Nie nadaję się”, „Nie potrafię” – nierzadko mówią kobiety, gdy są zachęcane do udziału w życiu politycznym. W piątek, 30 czerwca, w rzeszowskim hotelu Apart 12 odbędzie się debata „Moda na kobiety w polityce”.

Debatę organizuje Podkarpacka Rada Programowa Kobiet w ramach inaugurującej również ogólnopolskiej Akademii Politycznej. Pomysłodawczynią debaty jest Magdalena Koryl, pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Podkarpaciu.

Debatować będą kobiety o różnych poglądach politycznych: europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska, wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska, dr Anna Pięta-Szawara, radna Rzeszowa Grażyna Szarama z PiS oraz Maja Mazurkiewicz, doradczyni polityczna.

Trudne tematy podczas debaty mają skłonić kobiety do refleksji i działania.

– Porzucimy poprawność polityczną i szczerze porozmawiamy o kobiecym świecie w polityce i tym dlaczego jesteśmy nadal niedoreprezentowane w niej i z czego wynika nasz strach przed nią – zapowiada Patricia Mitro, liderka Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Podczas debaty zostanie poruszone zagadnienia dotyczące tego, czy to faktycznie mężczyźni są winowajcami małej ilości kobiet w polityce, czy Podkarpacie jest gotowe na liderki w polityce, czy kobiety wolą status quo, czy kobiety w wyborach głosują na kobiety. 

Piątkowa debata ma przezwyciężyć strach kobiet przed pchaniem się do polityki. Będzie także okazją do poznania nowych, wartościowych kobiet, z którymi można wymieniać się cennymi doświadczeniami oraz porozmawiać na wiele interesujących tematów.

Udział w debacie jest bezpłatny. Trzeba się wcześniej zarejestrować – TUTAJ. Debata rozpocznie się o godz. 18:00. Mogę w niej uczestniczyć także mężczyźni. Hotel Apart 12 znajduje się przy ulicy Podpromie 12. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama