Zdjęcie: Pixabay

Już 10 czerwca w Rzeszowie odbędą się kolejne warsztaty Scratch Academy – bezpłatne zajęcia z programowania dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Liczba miejsc jest ograniczona.  Zapisy trwają do środy (7 czerwca).

Scratch Academy została zainicjowana w 2016 roku, poprzez szereg warsztatów, na których najmłodsi poznają podstawy programowania poprzez zabawę. Inicjatywa ta ma na celu nie tylko rozwinięcie w nich nowej pasji, jaką jest programowanie, ale również wzmocnienie ich kreatywności oraz zdolności logicznego myślenia.

Już w USA, od Białego domu po Dolinę Krzemową pojawiają się głosy za obowiązkową nauką programowania. Dlaczego nie zacząć rozpowszechniać nauki programowania najmłodszych w Polsce? Standardowa edukacja wymaga powtarzania schematów, Scratch Academy zmienia wymiar nauki, stawiając na samodzielność oraz rozwój intelektualny dzieci.

Najbliższy projekt: Matematyczne rozgrywki

Tym razem uczestnicy przeniosą  się w świat zaczarowanych cyfr, gdzie będą je łączyć z przepięknymi efektami graficznymi. Zabawa będzie połączona z programowaniem, które ułatwi  zgadywanie liczb. Wykorzystując kategorię PISAK i kilka tajemniczych punktów, stworzą cudowną animację graficzną.

Na zakończenie zabawy z programowaniem, dzieci użyją ciastoliny i dzięki zestawowi Makey Makey, wcielą się w rolę prawdziwych malarzy.

Advertisement

Aby wziąć udział w warsztacie dziecko będzie potrzebowało własnego laptopa. Pozostałe rekwizyty potrzebne do zabawy zapewnia organizator. Warszaty z programowania odbędą się 10 czerwca przy ul. Litewskiej 10 w Rzeszowie w oddziale firmy oddziale firmy Ailleron, która jest inicjatorem projektu edukacyjnego.

Zapisy trwają do środy (7 czerwca) na stronie ailleron.com/scratch/. Liczba miejsc jest ograniczona.

– Akademia Scratch pozwala na rozwój dziecka, dzięki czemu staje się ono coraz bardziej otwarte na nowe wyzwania. Nauka poprzez zabawę to idealne połączenie dla dzieci. Jak powiedział Bill Gates „Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.” W tym przypadku sprawdza się to w 100 procentach – mówi Anna Jodłoś z Ailleron.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama