Akademik „Pingwin” zmodernizowany. Tak wygląda w środku [ZDJĘCIA]

0

Około 8,7 mln zł kosztowała przebudowa akademika „Pingwin”, który należy do Politechniki Rzeszowskiej. To obecnie jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. 

 

Czteropiętrowy akademik „Pingwin” znajduje się przy ulicy Akademickiej. Dotychczasowe pokojowe 3-osobowe zostały przerobione na „dwójki” i „jedynki”. Kuchnie, sanitariaty i łazienki były wspólne dla wszystkich studentów jednej kondygnacji. 

– W wyniku przebudowy w obiekcie powstało 60 segmentów z samodzielnymi węzłami sanitarnymi przeznaczonych dla 180 studentów, w tym segment na parterze przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Anna Worosz z Politechniki Rzeszowskiej.

W segmentach są wspólny aneks kuchenny i węzeł sanitarny. Jeden ma ok. 33 m kw. Na każdym piętrze jest pokój relaksu/nauki, na parterze są przestronne pokoje relaksu, pralnia, segment dla osób z niepełnosprawnościami, segmenty z pokojami gościnnymi.

Do akademika wchodzi się przy użyciu kart (nie ma już portierni), budynek na dachu ma instalację fotowoltaiczną (ok. 33 kW), co pozwoli na pokrycie ok. 70 proc. prądu budynku. Przebudowano ściany działowe, instalacje sanitarne i elektryczne oraz drzwi i okna. 

Odnowiono również schody ewakuacyjne, wymieniono kostkę brukową chodników.  Przebudowa „Pingwina” kosztowała prawie 8,7 mln zł. Za miesięczny pobyt w pokoju dwuosobowym trzeba zapłacić 370 zł, a w „jedynce” 400 zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama