Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Fenomenalny spektakl „Pogorzelisko” w sobotę (13 maja) będzie można zobaczyć w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Bilety w tym dniu na tę sztukę można kupić za 500 gr.

Już po raz trzeci będziemy obchodzić Dzień Teatru Publicznego w ramach którego prowadzona jest akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”. Celem tego wydarzenia jest zachęcenie wszystkich tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej, aby tego typu instytucje odwiedzali częściej. Akcja ma też udowodniać, że teatr to miejsce egalitarne, bezpieczne, dostępne dla wszystkich i żywo reagujące na problemy dzisiejszego świata.

W tym roku w wydarzeniu bierze udział aż 97 teatrów z 38 miast, w tym również Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

W „Siemaszce” o godz. 20:00 za grosze będziemy mogli zobaczyć dzisiaj świetny spektakl „Pogorzelisko”  reż. Cezarego Ibera, który recenzowaliśmy dla was TUTAJ. Bilety w cenie 5 zł będą dostępne w kasie teatru w dniu spektaklu od godz. 14:00. Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Rezerwacje nie są prowadzone.

Pomysł na stworzenie Dnia Teatru Publicznego zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Akcja „Bilet za grosze” stała się jednym z najważniejszych wydarzeń tego święta jednocześnie ciesząc się  wielkim powodzeniem, ponieważ na widowni zasiadło wówczas blisko 50 tysięcy widzów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama