Na zdjęciu Mateusz Rejowski

„Piątka dla Matusza” – to tytuł środowej (12 czerwca) akcji charytatywnej organizowanej przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie. Pomocy potrzebuje ich kolega – 16-letni Mateusz Rejowski. 

Mateusz to bardzo energiczny 16-latek, uwielbia sport, od najmłodszych lat osiągał sukcesy w dwóch odmiennych dyscyplinach sportu – najpierw karate, a później w piłce nożnej. Gdy miał 9 lat zdobył I miejsce na Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym Dzieci. Później zaczął rozwijać swoją sportową pasję trenując piłkę nożną. Zawsze chciał zdobywać więcej. 

Mateusz chce zostać piłkarzem na najwyższym poziomie. Jako 12-letni chłopiec został wyróżniony przez PZPN i pojechał na zgrupowanie kadry Polski LAMO. Chciałby zagrać w reprezentacji Polski. Na turniejach dzieci był wyróżniany jako najlepszy zawodnik i strzelec, wielokrotnie powoływany był do młodzieżowych zespołów kadry Podkarpacia.

Jego wielka chęć zdobywania wymarzonych celów sportowych wiązała się z pomaganiem tym, którzy potrzebowali pomocy. Mateusz jest skromnym, pełnym empatii i życzliwości chłopcem. Szkoła, do której uczęszcza, to placówka z oddziałami integracyjnymi. Pomimo wielu zajęć Mateusz, wrażliwy na los dzieci z niepełnosprawnościami.

– Zawsze znajdował czas, by pomagać, towarzyszyć i po prostu być z doświadczonymi przez los koleżankami i kolegami. W szkole często im pomagał w codziennych szkolnych wyzwaniach. Nigdy nie wstydził się kontaktu z chorymi rówieśnikami, nie ignorował nikogo i nie odtrącał – podkreśla dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie.

Niestety, wszystko, co osiągnął Mateusz, legło w gruzach. Któregoś dnia stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. U chłopca lekarze zdiagnozowali nowotwór – chłoniak ziarniczy, który nie dawał wcześniej żadnych oznak. Mateusz był od urodzenia okazem zdrowia. Teraz Mateusz, który zawsze pomagał innym, sam potrzebuje pomocy.

– Jest w trakcie chemioterapii i bardzo źle ją znosi. Walczy ze „złośliwym przeciwnikiem”, który niszczy jego organizm. Mateusz bardzo chce wygrać to starcie. Właśnie gra najważniejszy mecz w swoim życiu. Mecz o najcenniejszy puchar – o zdrowie i życie! Mateusz walczy bardzo dzielnie, bo drzemie w nim duch wojownika – zapewnia ZSO nr 4 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Mateusz przechodzi chemioterapię w Niemczech. Potrzeba 60 tys. euro na operację, która 16-latkowi uratuje życie. W akcje zbierania pieniędzy włączyli się koledzy i koleżanki ze szkoły Mateusza. W środę 12 czerwca w ZSO nr 4 (al. Rejtana 30) odbędzie się akcja charytatywna – „Piątka dla Mateusza”. Akcja rozpocznie się o 12:30 i potrwa do 17:30.

– Koleżanki i koledzy, w tym moja córa Julia, gdy tylko się dowiedzieli o poważnej chorobie kolegi, postanowili zorganizować kiermasz książek, gier, zabawek oraz innych rzeczy na terenie szkół. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na terapię Mateusza w Niemczech – poinformowała nas Anita Wesołowska – Kot.

Uczniowie apelują o wsparcie akcji poprzez zakup rzeczy na kiermaszu, czy też przynoszenie rzeczy do wystawienia na kiermaszu. W trakcie akcji odbędą się także występy pokazujące czy to umiejętności piłkarskie, wokalne czy aktorskie młodzieży. Już zgłaszają się do pomocy uczniowie z innych szkół.

– Marta Niewczas przekazała na kiermasz swoje kimono z autografem – twierdzi Anita Wesołowska – Kot. – Wspólnie zawalczmy o zdrowie i życie Mateusza! – apeluje Marta Niewczas, sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym i była radna Rzeszowa.

Pomóc Mateuszowi możecie też wpłacając pieniądze na konto: Credit Agricole Bank Polska, nr: 85 1940 1076 5161 3438 0000 0000. Nazwa odbiorcy: „Mateusz Rejowski”, tytuł przelewu: „Wsparcie na leczenie Mateusza Rejowskiego”. Konto do przelewów zagranicznych (IBAN): PL 85 1940 1076 5161 3438 0000 0000, KOD SWIFT/BIC, AGRIPLPR.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama