Zdjęcie: Pixabay

Od poniedziałku (13 listopada) trwa akcja „Cyrkuluj książeczko”.  Coroczną zbiórkę książek dla dzieci organizuje centrum Auchan w Krasnem. 

Zbiórka w Auchan organizowana jest z fundacją „Już Pomagam”. Czytanie książek to doskonały sposób na spędzenie czasu, który kształtuje wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, i pozwala poznawać kulturę. To korzyści, które są niezwykle ważne dla każdego dziecka.

Książki z bajkami, wierszykami, powieści, lektury, albumy czy komiksy zostaną przekazane oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do bibliotek. 

Akcja potrwa do 31 stycznia 2024 roku. Jej patronem jest Henryka Krzywonos-Strycharska, słynna motornicza w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Gdańsku w latach 1973-1978 oraz działaczka peerelowskiej opozycji. 

Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci. Wystarczy przyjść z książkami do Auchan i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni w pasażu galerii. Akcja trwa od 13 listopada do 31 stycznia 2024 roku.

– Książki, które już przeczytaliśmy razem z dziećmi, mogą zyskać „drugie życie” i pomóc najmłodszym w potrzebie choć na chwilę zapomnieć o trudnych chwilach – mówi Aleksandra Błaszczak, menedżer marketingu w Centrum Handlowym Auchan Krasne.

Książki można przynosić do Auchan w godzinach pracy obiektu. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama