Wspólne czytanie książek, gry planszowe XXL oraz konkursy z książkowymi nagrodami – to główne atrakcje przygotowane w ramach akcji „Czytaj dzieciom, bo warto”. Akcję po raz pierwszy w Rzeszowie w najbliższy weekend zorganizuje CH Plaza Rzeszów.

Akcja „Czytaj dzieciom, bo warto” odbędzie się w sobotę i niedzielę (9 i 10 stycznia). Od godz. od 11:00 do 18:00 w rzeszowskiej Plazie na dzieci czekać będzie wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali m.in. wspólne czytanie książek, dmuchaniec z piłeczkami, gry planszowe XXL, malowanie twarzy, zgadywanki i konkursy z książkowymi nagrodami.

Akcja „Czytaj dzieciom, bo warto” ma charakter rodzinny. – Aktywnie mogą w nim uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli. Liczymy na to, że mieszkańcy Rzeszowa z chęcią wezmą udział we wspólnym czytaniu, a idea naszej kampanii na dobre zagości w ich domach – mówi Michał Majcher, przedstawiciel biura organizatora III Edycji Ogólnopolskiej Kampanii.

Jak tłumaczą organizatorzy, mówiąc o czytaniu warto również wspomnieć o pozytywnym jego wpływie na rozwój dziecka.

– Mówimy tu o rozwoju wyobraźni, pobudzeniu do myślenia, rozwijaniu umiejętności językowych. Opierając się na badaniach, wiemy też, że dzieci, którym rodzice czytają od małego, osiągają lepsze wyniki w nauce. Dlatego gorąco zapraszam do uczestnictwa w akcji „Czytaj dzieciom, bo warto”. Będzie to świetna okazja, aby tę dobrą praktykę wprowadzić w życie – zachęca do udziału koordynator projektu Malwina Turek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Plaza gra z WOŚP

Akcja „Czytaj dzieciom, bo warto” to nie jedyna atrakcja zbliżającego się weekendu w CH Plaza Rzeszów. Jak co roku Centrum włączy się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę w Plazie wolontariusze sztabu WOŚP będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama