Zdjęcie: KMP Rzeszów
Reklama

Rzeszowscy policjanci przez dwa dni skontrolowali 123 autobusy komunikacji miejskiej. Pouczyli 12 osób o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

W piątek rzeszowscy policjanci podsumowali akcję kontroli podróżujących miejską komunikacją. Funkcjonariusze sprawdzali, czy pasażerowie, zgodnie ze wciąż obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, zakrywają w autobusach nos i usta. 

Akcję policja przeprowadziła na prośbę Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, który od Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie otrzymywał sygnały, że pasażerowie ignorują obowiązek noszenia maseczek w pojeździe. 

– Podczas kontroli prowadzonych w środę i czwartek funkcjonariusze sprawdzili 123 autobusy, skontrolowali 775 pasażerów. Podczas kontroli natrafili na 13 osób niestosujących się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. 12 osób policjanci pouczyli – przekazuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci przypominają jednak, że niestosowanie się do obowiązujących obostrzeń jest wykroczeniem, za które funkcjonariusz może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł.

Obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje od 16 kwietnia. Mimo rozluźnienia zasad sanitarnych należy pamiętać, że maseczki nadal obowiązują np. w sklepach czy galeriach handlowych oraz właśnie w komunikacji publicznej.

Zdjęcie: KMP Rzeszów

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama