Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

Służby na rzeszowskiej Żwirowni! Trwa ratowanie życia 33-letniego mężczyzny, który zniknął pod powierzchnią wody.

W czwartek (28 lipca), kilkanaście minut po godz. 10:00, do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie dotarła informacja o utonięciu mężczyzny w miejskim kąpielisku przy ulicy Kwiatkowskiego.

– Pod wodą zniknął mężczyzna. Zauważyli to świadkowie. Sami zaczęli szukać poszkodowanego, wezwano również służby ratunkowe – mówi kpt. Jan Czerwonka, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie. 

– Do zdarzenia doszło poza obszarem Żwirowni strzeżonym przez ratowników – dodaje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Na miejsce przyjechali strażacy. Z wykorzystaniem łódki zaczęli poszukiwać mężczyzny. – Pod wodą odnaleźli go świadkowie, którzy pomagali w poszukiwaniach. Strażacy podpłynęli, wyciągnęli poszkodowanego na brzeg – relacjonuje kpt. Czerwonka.

W wyciągnięciu mężczyzny pomagali także ratownicy Żwirowni, to oni w pierwszej chwili rzucili się na pomoc. Na brzegu trwała reanimacja topielca. – To 33-letni mieszkaniec Rzeszowa. Został zabrany do szpitala – przekazał nam rzecznik Szeląg. 

Stan zdrowia 33-latka jest w tej chwili nieznany. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama