Prelekcje historyków, zdjęcia, biogramy poświęcone historii i znaczeniu symboli narodowych, informacje o tym, jak funkcjonują Narodowe Siły Rezerwowe – to tylko część atrakcji podczas akcji „Namioty Patrioty”. Odbędzie ona 2 maja na rzeszowskim Rynku.

Organizatorami akcji „Namioty Patrioty” jest rzeszowski oddział stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Akcja będzie częścią uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jej celem będzie zwrócenie uwagi na polskie symbole narodowe.

Program „Namiotów Patriotów” został ułożony z myślą o dzieciach i dorosłych. Akcja rozpocznie się o godz. 10:30 i potrwa do 17:30. W tym czasie będzie można wysłuchać prelekcji specjalistów (godz. 13:30) z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Instytutu Pamięci Narodowej, czy obejrzeć zdjęcia i biogramy poświęcone historii i znaczeniu symboli narodowych.

Na rzeszowskim Rynku będzie można zasięgnąć również informacji o funkcjonowaniu  Narodowych Sił Rezerwowych. O tym zaś, jak wygląda służba zawodowa opowie przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rzeszowie.  Punkt WKU będzie działał od 11:30 do 15:00.

W programie „Namiotów Patriotów” zaplanowano również pokazy grup rekonstrukcyjnych, zdjęcia, konkursy patriotyczne dla dzieci i dorosłych oraz  gry i zabawy edukacyjne.

Na Rynku działać będzie także punkt medyczny, w którym będzie można zmierzyć ciśnie krwi, poziom cholesterolu i glukozy oraz zdobyć podstawowe informacje na temat pierwszej, przedmedycznej pomocy.

Swoje stoisko będą mieli również członkowie stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Zostanie też wystawiona księga pamiątkowa, do której będzie można się wpisać.

„Namioty Patrioty” to druga akcja w ostatnim czasie organizowana w Rzeszowie przez Studentów dla Rzeczypospolitej. W lutym na Rynku odbyły się „Namioty Wyklętych”.

Uroczystość Dnia Flagi w Rzeszowie rozpocznie się o godz. 12:00. Zaplanowano podniesienie flagi państwowej, odegranie hymnu, przemówienie prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa.

Dla wszystkich, którzy pojawią się 2 maja na Rynku dostępne będą małe flagi i ulotki. Będzie również możliwość namalowania flagi na policzku.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama