Prelekcje historyków, zdjęcia, biogramy poświęcone historii i znaczeniu symboli narodowych, informacje o tym, jak funkcjonują Narodowe Siły Rezerwowe – to tylko część atrakcji podczas akcji „Namioty Patrioty”. Odbędzie ona 2 maja na rzeszowskim Rynku.

Organizatorami akcji „Namioty Patrioty” jest rzeszowski oddział stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Akcja będzie częścią uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jej celem będzie zwrócenie uwagi na polskie symbole narodowe.

Program „Namiotów Patriotów” został ułożony z myślą o dzieciach i dorosłych. Akcja rozpocznie się o godz. 10:30 i potrwa do 17:30. W tym czasie będzie można wysłuchać prelekcji specjalistów (godz. 13:30) z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Instytutu Pamięci Narodowej, czy obejrzeć zdjęcia i biogramy poświęcone historii i znaczeniu symboli narodowych.

Na rzeszowskim Rynku będzie można zasięgnąć również informacji o funkcjonowaniu  Narodowych Sił Rezerwowych. O tym zaś, jak wygląda służba zawodowa opowie przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rzeszowie.  Punkt WKU będzie działał od 11:30 do 15:00.

W programie „Namiotów Patriotów” zaplanowano również pokazy grup rekonstrukcyjnych, zdjęcia, konkursy patriotyczne dla dzieci i dorosłych oraz  gry i zabawy edukacyjne.

Na Rynku działać będzie także punkt medyczny, w którym będzie można zmierzyć ciśnie krwi, poziom cholesterolu i glukozy oraz zdobyć podstawowe informacje na temat pierwszej, przedmedycznej pomocy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Swoje stoisko będą mieli również członkowie stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Zostanie też wystawiona księga pamiątkowa, do której będzie można się wpisać.

„Namioty Patrioty” to druga akcja w ostatnim czasie organizowana w Rzeszowie przez Studentów dla Rzeczypospolitej. W lutym na Rynku odbyły się „Namioty Wyklętych”.

Uroczystość Dnia Flagi w Rzeszowie rozpocznie się o godz. 12:00. Zaplanowano podniesienie flagi państwowej, odegranie hymnu, przemówienie prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa.

Dla wszystkich, którzy pojawią się 2 maja na Rynku dostępne będą małe flagi i ulotki. Będzie również możliwość namalowania flagi na policzku.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama