W 12 polskich miastach w sobotę (16 kwietnia) startuje akcja społeczna „Ruszamy Polskę z Kanapy”. Bezpłatne treningi ogólnorozwojowe „Boot Camp” będą odbywać się przez dwa tygodnie. Także w Rzeszowie.

– Chcemy zachęcić Polaków do podjęcia aktywności fizycznej. Ruch to przecież najlepszy lek dla naszego serca, stawów i głowy. Zapobiega chorobom i chroni nas przed konsekwencjami siedzącego trybu życia, niezdrowej diety czy stresu. Poza tym dodaje nam energii, witalności i siły – mówi Karolina Osuch, inicjatorka treningów „Boot Camp” w Polsce.

Przez 2 tygodnie w 12 miastach w całym kraju na wolnym powietrzu będą odbywać się bezpłatne lekkie treningi ogólnorozwojowe „Boot Camp” w formule „Pierwszy Krok” dostosowane do potrzeb osób, które chcą zacząć się ruszać, ale podjęcie aktywności utrudnia im brak kondycji czy nadwaga.

Akcja startuje w sobotę, ale treningi odbywać się będą w poszczególnych miastach w różnych terminach. W Rzeszowie wszystkie treningi będą na Lisiej Górze, zaraz za parkingiem WSK. Pierwsze zajęcia w naszym mieście zaplanowane są na najbliższy wtorek (19 kwietnia) o godz. 18:00. Zajęcia będzie prowadził trener Kamil Porowski.

Poziom wszystkich zajęć sportowych w ramach tegorocznej akcji „Ruszamy Polskę z kanapy” zostanie dostosowany do potrzeb i możliwości osób rozpoczynających aktywność fizyczną. Trenerzy „Boot Camp Polska” opracowali m.in. specjalny program ćwiczeń dla osób, które dopiero co wstały z kanapy. Organizatorzy liczą, że udział w zajęciach pozwoli zaszczepić w nich sportowego bakcyla i przekonać do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Do przyłączenia się do akcji zapraszają również osoby aktywne fizyczne, które będą miały okazję dzielić się sportową pasją i zarażać swoim entuzjazmem uczestników zajęć. Wiek i stopień sprawności sportowej nie grają roli.

– Nasz przekaz jest jasny i czytelny: przyjdź do parku, złap wiosenne słońce, pooddychaj świeżym powietrzem i poruszaj się z nami – mówi Tomasz Horecki, trener w „Boot Camp Polska” i koordynator akcji „Ruszamy Polskę z Kanapy”.

Program zajęć „Boot Camp” w formule „Pierwszy Krok” obejmuje lekkie ćwiczenia z zakresu jogi, pilatesu, czy stretchingu, których celem jest m.in. wzmacnianie brzucha, i kręgosłupa. Każdy uczestnik akcji szybko przekona się o tym, jak bardzo korzystny wpływ na jego ciało ma ruch.

– Nie zabraknie gier i zabaw, dzięki którym 60-minutowe zajęcia miną błyskawicznie. Ćwiczymy wspólnie i nawzajem się motywujemy – dodaje Horecki.

Na darmowe treningi prowadzone są zapisy (www.ruszamypolskezkanapy.pl), nawet do 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Zarejestrować się można również osobiście przychodząc bezpośrednio na miejsce treningu.

HARMONOGRAM TRENINGÓW W RZESZOWIE

– wtorek (19 kwietnia) – godz. 18:00

– czwartek (21 kwietnia) – godz. 18:00

– sobota (23 kwietnia) – godz. 16:00

– czwartek (28 kwietnia) –  godz. 18:00

– sobota (30 kwietnia) – godz. 16:00

Co to jest „Boot Camp”?

To alternatywa dla zamkniętych sal siłowni i dobry sposób na szybką poprawę sylwetki, formy i samopoczucia oraz zahartowanie organizmu. Uczestnicy ćwiczą w parach i grupach wzajemne motywując się i budując relacje, które rzadko zawiązują się nawet między stałymi bywalcami klubów fitness.

Treningi „Boot Camp” są dobrym uzupełnieniem treningu biegaczy. Ćwiczenia angażują wiele mięśni, dzięki czemu biegacze są mniej narażeni na kontuzje i mogą poprawiać swoje wyniki w bieganiu.

Największą popularnością treningi w tej formule cieszą się w takich krajach, jak USA, Wielka Brytania, RPA, Australia oraz Holandia. Od trzech lat zajęcia „Boot Camp” odbywają się również w Polsce i szybko zdobywają zwolenników.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama