Zdjęcie: Inspekcja Transportu Drogowego
Reklama

11 dowodów rejestracyjnych zatrzymali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego podczas wspólnej z policjantami środowej akcji „Smog” na podkarpackich drogach.  

Głównym celem ogólnopolskiej akcji „Smog” jest wyeliminowanie z ruchu pojazdów zanieczyszczających środowisko. Inspektorzy z podkarpackiej ITD wspólnie z policjantami z Rzeszowa i Tarnobrzegu w punktach kontrolnych w Jaworniku i Tarnobrzegu skontrolowali 35 pojazdów, głównie autokarów i busów.

– Osiem z nich emitowało za dużo trujących spalin. W niektórych przypadkach poziom zadymienia spalin był tak wysoki, że zabrakło na dymomierzu skali. Trzy kolejne pojazdy były w złym stanie technicznym. Inspektorzy zatrzymali w sumie 11 dowodów rejestracyjnych – poinformowała Inspekcja Transportu Drogowego.

W całym województwie podkarpackim policjanci skontrolowali prawie 1300 pojazdów. Podczas akcji, za pomocą dymomierza, sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali też na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. 

– Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin są przeprowadzane regularnie i systematycznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin – przypomina podkom. Dominika Kopeć z podkarpackiej policji. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama