Zdjęcie: Pixabay

Porady lekarza dermatologa, pomiary poziomu cukru we krwi – to część akcji profilaktycznej „Zdrowie na lato”, która w najbliższą niedzielę (30 czerwca) odbędzie się w Tyczynie koło Rzeszowa.

Do udziału w akcji mieszkańców Tyczyna i okolic zaprasza Urząd Miejski w Tyczynie.  „Zdrowie na lato” odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury (ulica Mickiewicza 1) od godz. 10:00 do 14:00. Na uczestników czekają m.in. konsultacje z lekarzem dermatologiem i możliwość zbadania zmian barwnikowych dermatoskopem. 

Będzie można również wykonać pomiar poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia krwi. W czasie akcji będą rozdawane zaproszenia na bezpłatne badania w kierunku boreliozy. Aby je otrzymać, trzeba wziąć udział w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia. Warsztaty odbędą się o godzinie 10:30 i 12:30.

– Celem akcji „Zdrowie na lato” jest zwiększenie świadomości na temat zachowań prozdrowotnych oraz zachęcanie do wykonywania badań profilaktycznych – poinformowała Monika Gwizdak z ZOZ nr 2 w Rzeszowie, który odpowiada za realizację badań.

Szczegółowy program:

– konsultacje dermatologiczne

– pomiary glukozy i ciśnienia tętniczego krwi

– zaproszenia na bezpłatne badania laboratoryjne

– warsztaty na temat zdrowego odżywiania i stylu życia

– stoiska ze zdrową żywnością i produktami ekologicznymi

– konsultacje kosmetyczne z możliwością wykonania makijażu oraz drobnych zabiegów pielęgnacyjnych

– animacje dla dzieci

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama