Zdjęcia: Pixabay

W środę (21 czerwca) mieszkańcy Rzeszowa mogą skorzystać z bezpłatnych badań USG (piersi, jąder lub tarczycy) lub badania dermatologicznego znamion.

Akcja, organizowana przez Fundację Rak’n’Roll, jest częścią kampanii „Dzień na U”. Badania będą prowadzone od godz. 10:00 do 18:00 na Placu Farnym. Partnerem wydarzenia jest firma Nationale-Nederlanden, a akcji patronuje prezydent Rzeszowa.

Fundacja Rak’n’Roll zachęca mieszkańców Rzeszowa do regularnych badań profilaktycznych. – To przejaw dbania o siebie, nawyk tak naturalny, jak rutyny pielęgnacyjne – mówi Olga Myślińska z Fundacji Rak’n’Roll. 

Medbus, który stanie na Placu Farnym, jest wyposażony w cztery gabinety. Będziecie mogli spotkać się z dermatologiem, wykonać USG piersi, tarczycy lub jąder. Zapisy najwcześniej pół godziny przed startem badań – trzeba okazać dokument tożsamości.

– Liczba miejsc jest ograniczona – podkreślają organizatorzy. O przeprowadzeniu badań decyduje kolejność zgłoszeń. Dla chętnych osób organizatorzy przewidzieli naukę samobadania piersi i jąder na fantomach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Liczymy, że mieszkańcy Rzeszowa chętnie odwiedzą mobilny gabinet i skorzystają z porad doświadczonych specjalistów – zachęca Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka Nationale-Nederlanden.

Kampania „Dzień na U” trwa od 2019 r. W założeniu ma zbudować wśród kobiet i mężczyzn nawyk regularnego wykonywania badań profilaktycznych, a pracodawców zachęcać do dawania pracownikom dodatkowego czas wolnego na badania w godzinach pracy.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama