Akt oskarżenia przeciwko sprawcy zniszczenia ogrzewanej wiaty

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu Damianowi P., który w styczniu br. zniszczył w Rzeszowie dwie wiaty przystankowe, w tym ogrzewaną na ul. Lisa Kuli.

 

Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie sporządziła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Damian P. zniszczył dwie wiaty przystankowe w nocy z 3 na 4 stycznia. Jedną ogrzewaną przy ul. Lisa Kuli, a drugą przy ul. Hetmańskiej.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie straty oszacował na ponad 60 tys. zł. Największe dotyczą ogrzewanej wiaty. Sprawca wybił wszystkie szyby grzewcze wiaty. Uszkodził również ogrzewaną ławkę i gablotę z rozkładem jazdy autobusów. 

Kilka dni po zdarzeniu sprawca został zatrzymany przez rzeszowskich policjantów. Okazał się nim 30-letni Damian P. z Rzeszowa, który był poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzieże.

Mężczyzna przyznał się, że zniszczył obie wiaty i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokuratura postawiła mu zarzut zniszczenia mienia. Dodatkowo uznała, że przestępstwo miało charakter chuligański, co oznacza, że o połowę wzrasta minimalna kara za tego typu przestępstwo – z trzech do 4,5 miesiąca więzienia.

– Za zarzucane przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

W czwartek pracownicy firmy ML System, która była wykonawcą ogrzewanej wiaty, wymienili w niej szyby na nowe. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama