Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

– Widowisko jest unikatowe. Więcej już się nie powtórzy – przekonuje Jagoda Skowron z rzeszowskiej „Siemaszki”. Wydarzenie artystyczne będzie połączeniem różnych scen ze spektakli, fragmentów „Wesela” Wyspiańskiego i piosenek. 

Nowy sezon teatralny w „Siemaszce” zbliża się wielkimi krokami. Już 7 września (czwartek) o godz. 19:00 będzie można zobaczyć fenomenalne, zapierające dech w piersiach „Pogorzelisko”. Kto nie widział jeszcze spektaklu może przeczytać naszą recenzję TUTAJ.

Nim jednak przeniesiemy się do teatralnego gmachu to w sobotę (2 września) będziemy mogli zobaczyć Małgorzatę Pruchnik-Chołkę, Michała Chołkę, Dagny Ciporę, Roberta Chodura, Roberta Żurka, Mariolę Łabno-Flaumenhaft, Justynę Król i Mateusza Mikosia w specjalnym widowisku „Siemaszkowa z Wyspiańskim w sercu miasta!”, które rozegra się na placu przy fontannie w… Galerii Rzeszów.

Podczas tego niesamowitego i niepowtarzalnego widowiska, które potrwa około godziny, będzie można zobaczyć sceny ze spektakli, które odbyły się już w teatrze, usłyszeć wspaniałe piosenki, a także przypomnieć sobie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Cztery fragmenty dramatu aktorzy przedstawią w postaci zbliżonej do czytań performatywnych.

– Warto w tym dniu wybrać się do galerii, ponieważ przygotowane przez nas wydarzenie jest unikatowe. Więcej już się nie powtórzy – mówi Jagoda Skowron, koordynator ds. Współpracy Międzynarodowej i Public Relations w Teatrze im. W. Siemaszkowej.

Chociaż termin i tytuł teatralnego widowiska nawiązuje do „Narodowego Czytania”, to jednak geneza artystycznego wydarzenia jest nieco inna.

– Teatr im. W. Siemaszkowej to znakomita marka, z której powinniśmy być dumni. Wiele osób sobie z tego nie zdaje nawet sprawę. Dlatego 2 września oficjalnie rozpocznie się nasza współpraca z Galerią Rzeszów po to, aby o naszym teatrze mówiło się dużo i dobrze w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu – wyjaśnia Jagoda Skowron.

„Siemaszkową z Wyspiańskim w sercu miasta!” będzie można zobaczyć o godz. 11:00 i 12:30. Wstęp wolny.

Zdjęcie:
Zdjęcie: Materiały Teatru im. W. Siemaszkowej 

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama