Policjanci nie znaleźli materiałów wybuchowych w wieżowcu przy ulicy Geodetów w Rzeszowie. Dzisiaj rano w budynku izby skarbowej ogłoszono alarm bombowy.

– Około godz. 9:30 kierownik Urządu Kontroli Skarbowej powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, że otrzymali drogą e-mailową informację, że w budynku jest podłożony ładunek wybuchowy. Na miejsce pojechała straż pożarna i policyjni pirotechnicy, którzy zaczęli przeszukiwać obiekt. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, budynek był już pusty. Pracownicy wcześniej zdążyli już go opuścić  W akcji brał udział także pies tropiący. W trakcie przeszukań nie znaleziono żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Akcję zakończono około godz. 12:15. Pracownicy wrócili do budynku – poinformował nas po południu Jacek Kocan z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Okazuje się, że izba skarbowa w Rzeszowie nie była jedyną w Polsce, gdzie ogłoszono alarm bombowy. Podobne sygnały o rzekomo podłożonej bombie dotarły do izb w Olsztynie, Zielonej Górze, Krakowie, Tarnowie, Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Kielcach i Białymstoku. Tam również ktoś wysłał maile, że na terenach izb jest ładunek wybuchowy.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ALt_yJ1ESyc

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama