Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

W poniedziałek rozpoczęły się matury. W czterech szkołach w Rzeszowie poprzedziły je alarmy bombowe. 

Nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, mówi, że do czterech szkół w poniedziałek rano dotarły e-maile z informacjami o podłożeniu ładunków wybuchowych w placówkach.

– Maile wysłano do II Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy ks. Jałowego, Zespołu Szkół Gospodarczych przy ul. Spytka Ligęzy, Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Wyspiańskiego – mówi nadkom. Szeląg.

Dyrektorzy szkół wezwali policję. Do placówek przyjechali m.in. policyjni pirotechnicy. – Pomieszczenia szkół zostały sprawdzone. Materiałów wybuchowych nie znaleziono. Nie było konieczności ewakuacji szkół – dodaje nadkom. Adam Szeląg. 

Matury we wszystkich szkołach rozpoczęły się zgodnie z planem. Policjanci namierzają autorów fałszywych alarmów bombowych, które wywołano w całej Polsce. Na Podkarpaciu, oprócz Rzeszowa, wszczęto je w szkołach na terenie powiatów: rzeszowskiego, krośnieńskiego, sanockiego, kolbuszowskiego, jasielskiego i tarnobrzeskiego.

W poniedziałek rozpoczęły się matury z języka polskiego. Na Podkarpaciu do egzaminu dojrzałości przystąpiło ponad 20 tysięcy osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: