Zdjęcie: Asseco Resovia

Były kapitan Asseco Resovii, przyjmujący Alek Achrem znów będzie występował w rzeszowski klubie. Kontrakt z 37-letnim siatkarzem podpisano do końca obecnego sezonu.

– Bardzo się cieszę, że znów będę mógł wystąpić w barwach mojego klubu, w którym spędziłem siedem sezonów i który cały czas mam w sercu – mówi Alek Achrem, cytowany przez oficjalną stronę Asseco Resovii. 

Jak informuje Resovia, Alek Achrem od początku obecnego sezonu trenował z zespołem, pomagając szczególnie w okresie przygotowawczym wobec nieobecności kilku kadrowiczów. – Miło będzie ponownie założyć koszulkę meczową Asseco Resovii – dodaje siatkarz.

Alek Achrem do Asseco Resovii trafił w 2009 roku z Iraklisu Saloniki. Urodzony na Białorusi przyjmujący w Rzeszowie spędził siedem sezonów, wygrywając z zespołem m.in. trzy mistrzostwa Polski. Na stałe osiedlił się w mieście, przyjął polskie obywatelstwo.

Po sezonie 2016/2017 Achrem rozstał się z klubem i przez kolejne dwa lata grał w Turcji. Do Polski wrócił w sezonie 2018/2019, podpisując kontrakt z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Nie wystąpił jednak w wielu meczach, bo na przeszkodzie stanęła kontuzja.

Po sezonie klub i zawodnik rozwiązali kontrakt za porozumieniem stron, a Achrem trafił na treningi do Rzeszowa. – Alek od początku sezonu pomaga nam w treningach, to prawdziwy Resoviak, człowiek oddany klubowi – mówi Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovii.

Resovia w ostatnim czasie miała problemy, w większości spotkań nie wystawiała pełnego 14-osobowego składu. – Postanowiliśmy, że zgłosimy naszego byłego kapitana do rozgrywek, by mógł swoim zadziornym charakterem oraz siatkarskimi umiejętnościami pomagać także w trakcie meczów – dodaje Ignaczak.

Alek Achrem w rzeszowskim zespole będzie występował z numerem 13. Asseco Resovia w sezonie 2019/2020 PlusLigi notuje słabe wyniki. Po trzynastu meczach zajmuje dopiero 11. miejsce. Na swoim koncie ma pięć zwycięstw i osiem porażek.

Najbliższy mecz Resovia rozegra w piątek, 17 stycznia, o 17:30 na wyjeździe z MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama