Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Koniec kariery politycznej Aleksandra Bobko? Już wiadomo, że nie wystartuje w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

Prof. Aleksander Bobko, były rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, cztery lata temu dostał się do Senatu z listy PiS. Pokonał wówczas startującego w wyborach prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Od 1 grudnia 2015 roku do 12 marca 2018 r. Bobko był również wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. 

W tegorocznych wyborach parlamentarnych (13 października) Aleksandra Bobki nie będzie już na liście PiS do Senatu w okręgu nr 56, który obejmuje m.in. Rzeszów. Bobko zostanie zastąpiony przez Stanisława Ożoga, byłego posła i europosła PiS. 

W poniedziałek Aleksander Bobko wydał oświadczenie, w którym napisał, że nie będzie się ubiegał o „odnowienie zaszczytnego mandatu Senatora RP”.

„Decyzja ta spowodowana jest wycofaniem rekomendacji dla mojej osoby ze strony władz Prawa i Sprawiedliwości, które w 2015 roku zaprosiły mnie do kandydowania i zakończonej powodzeniem rywalizacji z Tadeuszem Ferencem – popularnym prezydentem Rzeszowa” – napisał Aleksander Bobko. 

„Pomimo realnych szans na osiągnięcie sukcesu w obecnych wyborach do Senatu jako kandydat niezależny, rezygnuję z takiej możliwości powodowany poczuciem lojalności do ugrupowania, w ramach którego pracowałem przez ostatnie cztery lata” – dodał Bobko. 

Wszystkim mieszkańcom okręgu wyborczego nr 56 i Podkarpacia podziękował „za poparcie, dowody sympatii i współpracę”. „Do zobaczenia na Uniwersytecie Rzeszowskim” – zapowiedział Aleksander Bobko. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama