Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Już w najbliższą niedzielę 26 listopada Alicja Rega wystąpi na Konkursie Piosenki Eurowizji Junior. Tym razem można głosować na własny kraj, więc już dziś można wesprzeć uczennicę Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Na niedzielnym finale, który odbędzie się w Tbilisi w Gruzji, 14-letnia Alicja Rega wykona piosenkę „Mój dom” z muzyką i tekstem Marka Kościkiewicza (gitarzysty, wokalisty, kompozytora, jednego z liderów grupy De Mono). Alicja wystąpi z numerem dwa. 

Za aranżację utworu odpowiada Tomasz Filipczak. Chórki zaśpiewali uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w składzie: Patrycja Jurek, Aleksandra Wajda, Klaudia Zarzycka, Adrian Grądziel, Adam Szczypień. Producentem jest Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej i nauczycielka Alicji.

W tym roku po raz pierwszy w historii Międzynarodowego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, nie będzie zakazu głosowania na własny kraj, dlatego można wesprzeć Alicję swoimi głosami.

Alicja Rega pochodzi z miejscowości Łysa Góra w okolicach Tarnowa. Od 2010 roku uczy się śpiewu i zdobywa sceniczne umiejętności w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pracuje pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły, która jest także pomysłodawczynią i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”.

Młoda wokalistka otrzymała liczne nagrody na polskich i zagranicznych festiwalach – m.in. na Litwie, Malcie, w Rosji, Estonii, Bułgarii, Niemczech, Czechach.

1 października Alicja Rega wygrała krajowy finał  Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Dzięki głosom telewidzów oraz jury, w którym zasiedli Sylwia Lipka, Natalia Szroeder i Artur Orzech, piosenkarka została reprezentantką Polski.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Niedzielny festiwal w stolicy Gruzji odbędzie się o godzinie 16:00 i będzie transmitowany przez TVP 2 oraz na stronie youtube.com/junioreurovision.

Pierwsza runda głosowania zaczyna się już w piątek 24 listopada. Aby zagłosować na Alicję Regę, należy wejść na stronę junioreurovision.tv, gdzie można obejrzeć 30-sekundowe fragmenty występów. Można oddawać głosy na Polskę i od dwóch do czterech innych krajów. Ten etap głosowania kończy się w niedzielę 26 listopada o 15:59. 

Po występach 16 finalistów, należy ponownie wejść na stronę junioreurovision.tv i zagłosować na 3-5 krajów (w tym Polskę). Głosy internautów zadecydują o 50 proc. wyniku.

Trzymamy kciuki za naszą reprezentantkę!


(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama