Zdjęcie: Szymon Gruchalski / Lang Team Race
Reklama

Rzeszów w gronie trzech polskich miast, w których w 2020 roku odbędzie się Orlen Lang Team Race. Zapisy już ruszyły. 

Pierwszy etap, czyli Orlen Tour de Pologne Amatorów, odbędzie się 10 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej i tradycyjnie będzie rozgrywany na trasie królewskiego etapu Tour de Pologne UCI World Tour.

Drugi etap Orlen Lang Team Race odbędzie się w sobotę 29 sierpnia w Rzeszowie i będzie imprezą towarzyszącą Orlen Wyścigowi Narodów. To wyścig należący do cyklu UCI Nations Cup U23, w którym kolarze z całego świata rywalizują w barwach reprezentacji poszczególnych państw. Przyszłoroczny Orlen Wyścig Narodów odbędzie się właśnie w Rzeszowie w dniach 29-30 sierpnia i będzie finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23.

Z kolei trzeci etap Orlen Lang Team Race odbędzie się 20 września w Bytowie, w rodzinnych stronach Czesława Langa, na trasach wytyczonych przez wicemistrza olimpijskiego z Moskwy. 

Orlen Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej będzie rozegrany na jednym dystansie (60 km), natomiast na pozostałych wyścigach w Rzeszowie i Bytowie uczestnicy będą mieli do wyboru Paradę Rowerową dla najmłodszych, dystans Mini (40-60 km) lub Maxi (80-110 km).

W ramach wydarzenia  zawodnicy będą rywalizować w poszczególnych kategoriach wiekowych. W Orlen Lang Team Race będzie prowadzona klasyfikacja generalna, w której decydujący będzie łączny czas z trzech etapów. Zapisy do poszczególnych etapów lub całego cyklu już trwają. Szczegóły na langteamrace.pl oraz tourdepologneamatorow.pl

Koszt udziału w rzeszowskim wyścigu to 90 zł. Do zawodów można zapisywać się do 25 sierpnia 2020 roku – TUTAJ. 

– Obserwujemy rosnącą popularność kolarstwa szosowego wśród Polaków. Orlen Lang Team Race to projekt, który umożliwi wszystkim zawodnikom rywalizację w profesjonalnych warunkach i w oprawie rodem z Tour de Pologne UCI World Tour – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: