Fot. The Voice od Kids

Znamy już wszystkich finalistów czwartej edycji muzycznego show The Voice of Kids! Jest wśród nich 11-letnia Amelia Borkowska z Rzeszowa! 

W sobotę wieczorem w TVP2 oglądaliśmy muzyczne „bitwy” podopiecznych Tomsona i Barona z zespołu Afromental. Do 9-osobowego składu wielkiego finału The Voice od Kids brakowało trzech osób. Wcześniej swoich finalistów wybrali Cleo i Dawid Kwiatkowski.

Do „bitew” dostała się dwójka młodych wokalistów z Rzeszowskiego Domu Kultury: 11-letnia Amelia Borkowska i 13-letni Tomasz Nowak. Oboje wcześniej przebrnęli przez „Przesłuchania w Ciemno” i znaleźli się w drużynie Tomsona i Barona.

Amelia w Sing Off

W „bitwie” wystąpiło 18 młodych wokalistów podzielonych na 3-osobowe składy. W składzie Tomasza Nowaka byli Mikołaj Jabłoński i Bartek Bąk. Chłopaki przypomnieli „Blame It On The Boogie” – przebój zespołu The Jackson 5, w którym śpiewał młody Michael Jackson.

Z kolei Amelia Borkowska na scenie wystąpiła z Martyną Majdą i Julkiem Mantykiem. Cała trójka zmierzyła się z „What a Wonderful World”. To jedna z najpiękniejszych piosenek w historii, którą niezapomniany Louis Armstrong nagrał w 1967 roku. Występ – TUTAJ

Trenerzy z każdego trio wybierali jedną osobę, która zaśpiewała w kolejnym etapie Sing Off. Tomaszowi Nowakowi do tego etapu nie udało się dotrzeć. Ta sztuka udała się natomiast Amelii Borkowskiej, która zaśpiewała „What a World Needs now is Love” Jackie DeShannon.

Głos z innej planety 

Po Sing Off Tomson i Baron musieli wybrać trójkę finalistów. Wcześniej swoje opinie przedstawiali Cleo i Dawid Kwiatkowski. Cleo uważała, że do ścisłego finału powinna wejść m.in. Amelia Borkowska.

„Nie wiem, co tym masz tam w głosie, dziewczyno, ale słyszę kruszone szkło z piachem. To komplement. Uwielbiam takie głosy. Jesteś niesamowicie charakterystyczna i kibicuje tobie jak najmocniej” – mówiła Cleo.

Finału bez Amelii Borkowskiej nie wyobrażał sobie też Dawid Kwiatkowski. Ostateczna decyzja należała do Tomsona i Barona.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Nie wiem, z której planety do nas przyfrunęłaś. Mam nadzieję, że tam jest pięknie, kolorowo, bo jeżeli ta planeta wygląda tak, jak ty śpiewasz, to ja chcę tam pofrunąć, chociaż w odwiedziny” – tak Baron komplementował sobotni występ Amelii Borkowskiej. 

Muzycy Afromental głos 11-latki z Rzeszowa porównali do głosu Marka Piekarczyka, lidera TSA. „On też miał [w głosie] takie kruszone szkło” – mówił Baron. „W którymś wcieleniu byłaś Markiem Piekarczykiem” – dodał Tomson.

Ostatecznie do wielkiego finału przeszli: Amelia Borkowska, Sara Egwu-James i Mikołaj Jabłoński. Dołączą oni do szóstki innych finalistów: Karoliny Szostak, Igora Koniecznego, Tatiany Kopali, Natalii Pawelskiej, Olka Klembalskiego i Zosi Sławińskiej. 

Finał w dwóch częściach 

Wielki finał 4. The Voice of Kids zostanie zaprezentowany w dwóch częściach – pierwszą TVP2 wyemituje 10 kwietnia. Drugą zobaczymy tydzień później, w sobotę 17 kwietnia o godz. 20:00.

W finałowym odcinku zostanie wyłoniony zwycięzca, który wróci do domu nie tylko z tytułem „The Voice Kids”, ale również ze stypendium przeznaczonym na przyszłą edukację oraz otrzyma szansę nagrania własnego singla. 

Przypominamy, że Amelia Borkowska, którą zobaczymy w ścisłym finale The Voice of Kids, uczęszcza obecnie na zajęcia wokalne Katarzyny Pasierb prowadzone w Rzeszowskim Domu Kultury filia Wilkowyja, jak również pobiera lekcje w studiu Voice Balance Olgi Boczar.

Amelia gra na gitarze i pianinie, od czwartego roku życia trenuje też karate tradycyjne.

 
Zdjęcie: The Voice of Kids

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama