Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

60 osób znajdzie pracę w fabryce amerykańskiej firmy TW Metals, która w środę została otwarta na terenie Parku Naukowo – Technologicznego Rzeszów – Dworzysko.

Spółka zainwestowała w nowy obiekt 22 mln zł. TW Metals należy do amerykańskiej grupy O’Neal Industries z centralą w Birmingham w stanie Alabama, posiadającej 80 spółek zależnych na całym świecie. W Polsce swój oddział firma miała dotychczas w Rudnej Małej koło Rzeszowa. Siedziba okazała się zbyt mała. 

TW Metals specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach logistycznych związanych z dystrybucją specjalistycznych metali oraz wykonywaniem usług produkcyjnych, tak aby materiały mogły trafić na linię produkcyjną klientów jako półprodukty poddawane dalszej obróbce. TW Metals działa na rynku od ponad 100 lat.

Klientami TW Metals są głównie firmy z branży lotniczej. W ofercie firmy znajdują się rury, pręty, blachy, płyty i profile ze stali nierdzewnej, stopowej, stopów tytanu, niklu i aluminium, które są dostarczane do odbiorców jako półwyroby, trafiające bezpośrednio na linię produkcyjną klientów.

Oddział w Polsce obsługuje m.in. Pratt & Whitney oraz wiele mniejszych polskich firm dostarczających części do produkcji dla większych zakładów w Polsce oraz bezpośrednio do największych producentów samolotów jak Airbus, czy Boeing. Firma posiada też klientów w Czechach, Niemczech, Rumunii oraz wielu innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

– Oddział w Polsce powstał w 2004 roku i jest drugim co do wielkości oddziałem w Europie, bezpośrednio podlegamy pod centralę europejską w Southampton UK. Nowy zakład w Dworzysku będzie naszą trzecią lokalizacją, przeprowadzki związane są ze stałym wzrostem produkcji – mówi Monika Ślusarczyk, dyrektor polskiego oddziału TW Metals.

Józef Jodłowski, starosta rzeszowski, twierdzi, że uruchomienie fabryki TW Metals w Dworzysku jest kolejnym dowodem na to, że park cały czas się rozwija i pobudza gospodarczo nasz region. – Zbieramy pozytywne efekty w postaci kolejnych inwestorów znanych na całym świecie, takich jak TW Metals – mówi Józef Jodłowski. 

Przedstawiciele TW Metals mówią, że o przyjściu o Dworzyska zdecydowała m.in. jego dobra lokalizacja. – Park mieści się, blisko głównych dróg komunikacyjnych, blisko miejsca zamieszkania pracowników. Dworzysko jest wspaniale przygotowane do rozpoczęcia inwestycji w szybkim terminie, na czym bardzo nam zależało – mówi dyrektor Ślusarczyk.

Amerykanie planują dalsze inwestycje w Dworzysku. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie ponad 60 pracowników, ale docelowo są plany, by zatrudnienie zwiększyć. 

Park Rzeszów – Dworzysko

To inwestycja zrealizowana przez powiat rzeszowski, który jako jedyny w Polsce posiada własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha) w pełni uzbrojony. Park położony jest blisko A4 i S19, sąsiaduje z magistralą kolejową E30. Posiada m.in. sieć wodno-kanalizacyjną, energetyczną, gazową, farmę ogniw fotowoltaicznych, nowe drogi i chodniki.

Inwestorzy mogą w parku korzystać z ulg podatkowych, zarówno w podatku dochodowym, jak i w podatku od nieruchomości. Park znajduje się na terenie SSE Euro-Park Mielec. Do tej pory na terenie Dworzyska zainwestowało 12 firm. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: