Trwają prace przy budowie amfiteatru na os. Krakowska Południe w Rzeszowie. Ta inwestycja w zeszłorocznym Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim otrzymała największą ilość głosów.

Umowę na realizację amfiteatru Urząd Miasta w Rzeszowie podpisał pod koniec lipca Przetarg wygrała firma „Fudali” z Głogowa Młp. Scenę wybuduje za 477 tys. zł.

– Firma ma czas na zakończenie inwestycji do końca listopada, ale ze względu na zaawansowany poziom prac, najprawdopodobniej ukończy ją już w październiku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – W tej chwili na placu budowy trwają przygotowania do wylewania fundamentów.

Całkowity koszt budowy amfiteatru wynosi ponad 500 tys. zł. Oprócz sceny, mają być wykonane nasadzenia, teren obiektu ma być wyrównany i podniesiony. To druga część zagospodarowania terenu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W ubiegłym roku wybudowano tam plac zabaw, a w następnych latach w okolicy amfiteatru ruszą kolejne inwestycje z projektu „Zagospodarowanie terenów zieleni na os. Krakowska – Południe”.

W 2015 roku na osiedlu ma powstać ścieżka rowerowa, dwa place zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, boisko do piłki nożnej i koszykówki. Ustawione też zostaną ławeczki i kosze na śmieci. Wszystko będzie ogrodzone i monitorowane.

Podczas pierwszej edycji RBO projekt budowy amfiteatru na os. Krakowska Południe zdobył najwięcej głosów – 3286.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama