Zdjęcie: Materiały WSPiA

9 marca br. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zaprasza wszystkich studentów oraz mieszkańców Rzeszowa na „II Dyktando Rzeszowskie”. Dyktando organizowane jest w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego. Osoby, które najlepiej poradzą sobie z tekstem zaproponowanym przez uczelnię, otrzymają tytuł Rzeszowskiego Mistrza Ortografii.

WSPiA już od kilku lat, jako jedna z niewielu instytucji w Rzeszowie organizuje, z okazji Dnia Języka Ojczystego, otwarte dyktanda z języka polskiego. Co roku uczestniczy w nich około 200 osób m.in. studenci, pracownicy uczelni, mieszkańcy Rzeszowa, a także dziennikarze. Do tej pory zmierzyli się z pełnymi ortograficznych wyzwań tekstami pt.: „Z rozmyślań o prozie współczesnej”, „Utyskiwania sfrustrowanego zwisowca” oraz „Żartem, choć serio”.

W tym roku WSPiA organizuje „II Dyktando Rzeszowskie”. Do udziału w zmaganiach z ortografią i interpunkcją, zapraszane są m.in. władze wojewódzkie i miejskie, znane osoby związane z Rzeszowem, przedstawiciele mediów oraz mieszkańcy miasta, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Formuła przedsięwzięcia jest otwarta. Udział w Dyktandzie może zgłosić każda zainteresowana osoba. Jest to doskonały sposób przypomnienia zasad i sprawdzenia swojej wiedzy z ortografii i interpunkcji.

„II Dyktando Rzeszowskie” odbędzie się w czwartek 9 marca 2017 r. o godzinie 13:30 w Auli WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Dla najlepszych przewidziano nagrody oraz tytuł Rzeszowskiego Mistrza Ortografii. Aby zgłosić swój udział w Dyktandzie, wystarczy wysłać maila na adres dyktando@wspia.eu. W treści należy podać: imię, nazwisko oraz numer telefonu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama