Andrzej Babiec odwołany i pożegnany! Strażacy mają nowego komendanta [FOTO]

Nadbryg. Andrzej Babiec nie jest już komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. W piątek został uroczyście pożegnany. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Andrzej Babiec został odwołany ze stanowiska przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego. Na pożegnania Babca, które odbyło się w piątek (23 lutego) w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 na rzeszowskim Dworzysku, przyjechał komendant główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Fetlynowski.

W uroczystym pożegnaniu Andrzeja Babca brały udział także władze województwa, miasta, parlamentarzyści i samorządowcy. Babiec podkarpacką komendą PSP kierował od 26 kwietnia 2016 roku. Po odwołaniu go ze stanowiska komendanta wojewódzkiego, postanowił całkowicie odejść ze służby (trwała 32 lata) w wieku 51 lat. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Andrzeja Babca zastąpił st. bryg. Tomasz Baran, dotychczasowy komendant miejski PSP w Rzeszowie. Baran także ma 51 lat, w straży pracuje od 1991 roku, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej SGSP był dowódcą sekcji, zmiany, JRG. W latach 2010-2017 służył w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie. Miejską komendą Baran dowodził od 2017 roku.

Początkowo na nowego komendanta wojewódzkiego PSP typowano st. bryg. Waldemara Wilka, zastępcę naczelnika wydziału informatyki i łączności KW PSP, w przeszłości komendanta miejskiego PSP w Rzeszowie. – Jego kandydatura nie przeszła sita w centrali – słyszymy od podkarpackich polityków, mających wpływ na decyzje personalne w straży.  

W piątek, oprócz Andrzeja Babca, ze służbą pożegnał się także zastępca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama