Reklama

Polski Związki Piłki Siatkowej potwierdził, że trenerem kadry B zostanie obecny szkoleniowiec Asseco Resovii, Andrzej Kowal.
– Będzie to sezon wyjątkowy w historii polskiej siatkówki. Męska reprezentacja rozegra około pięćdziesięciu spotkań w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, Eurolidze, Lidze Światowej, meczach towarzyskich i na koniec w tym co najważniejsze mistrzostwach świata – powiedział Artur Popko, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, cytowany przez oficjalną stronę związku.

Polskie siatkarki i siatkarze po raz pierwszy zagrają w Eurolidze. – Męski zespół poprowadzi obecny trener Asseco Resovii Rzeszów Andrzej Kowal. W tym zespole znajdą się zawodnicy z bezpośredniego zaplecza kadry, dla których będzie to kolejny krok w stronę profesjonalnej kariery – powiedział Popko.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przypomniał, że w latach poprzednich była w polskiej siatkówce kadra B. – Teraz zawodnicy będą grać o określony sportowy cel. Spotkają się z trudnymi rywalami, będą oficjalne mecze transmitowane przez Telewizję Polsat. Traktujemy bardzo poważnie ten projekt – powiedział Artur Popko.

Polscy siatkarze zagrają w grupie A Euroligi z Grecją, Czarnogórą, Rumunią i Azerbejdżanem. W grupie B znalazły się następujące zespoły: Turcja, Słowenia, Austria, Dania i Macedonia. Zwycięzcę Euroligi wyłoni turniej Final Four.

Reklama