Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Andrzej Świder
Reklama

Od kilku dni Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ma nowego dyrektora. Został nim Andrzej Maciejko. Andrzej Świder odwołany?

Andrzej Maciejko w MZD, jak przekazuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, pracuje już kilka lat. Przez ostatnie miesiące pełnił funkcję zastępcy dyrektora po tym, jak jego poprzednik – Tadeusz Kuśnierz ze względów zdrowotnych musiał zrezygnować z pracy. 

– Andrzej Maciejko pełni obowiązki MZD. Andrzej Świder, dotychczasowy szef, ma poważne problemy ze zdrowiem i od kilku miesięcy przebywa na zwolnieniu lekarskim. Prezydent uznał, że tak ważna jednostka miejska nie może zostać bez szefa, dlatego wyznaczył osobę do pełnienia tej funkcji – wyjaśnia Maciej Chłodnicki. 

Czy zostanie rozpisany konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, skoro dotychczasowy szef tej jednostki przebywa wciąż na zwolnieniu lekarskim? – Trudno na dziś to określić – mówi krótko Chłodnicki.

Andrzej Świder szefem MZD został w październiku 2016 roku. Zastąpił wtedy odwołanego Piotra Magdonia. Wcześniej był wicedyrektorem jednostki. Świder w MZD pracuje od 2015 roku. O tym, że wiszą nad nim „czarne chmury” w ratuszu mówiło się już od dawna. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: