Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby ludowej Marka Twardego „Aniołowie w rzeźbie uśpieni”.

Wernisaż odbędzie się 28 maja (środa) o godz. 18.00 w Wypożyczalni Muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2 w Rzeszowie. Wystawa będzie czynna od 28 maja do 12 czerwca 2014 r. w godzinach pracy biblioteki. Wernisaż uświetni Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli. Wstęp wolny.

Marek Twardy jest rzeźbiarzem z zamiłowania, od urodzenia mieszka w Futomie. Swoją pasję rozwijał w małym warsztacie, w którym z czasem zaczęły powstawać rzeźby, które predysponują go do miana artysty ludowego. Tematami jego twórczości są figurki świętych, aniołów, szopki bożonarodzeniowe, kapliczki oraz motywy pasyjne.

Swoje prace wykonuje prostymi narzędziami: dłutkiem, młotkiem, scyzorykiem, obecnie używa też szlifierki i wyrzynarki. Artysta ma nadzieje, że tworzy coś pięknego, wartego podziwu.

Marek Twardy nie stroni też od nowoczesności, swoje rzeźby prezentuje na swojej stronie internetowej oraz uczestniczy w różnorakich wystawach, na których pokazuje swoje dzieła.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama