Reklama

10 października w rzeszowskim klubie „Wytwórnia” wystąpi Anita Lipnicka. Będzie promowała swój najnowszy album „Vena Amoris”. Album ukaże się na początku października. Trasa Anity Lipnickiej potrwa do grudnia w ramach której wokalistka zagra ponad 50 koncertów. Rzeszów jest pierwszym miastem, w którym Lipnicka wystąpi z najnowszą płytą.

Materiał do „Vena Amoris” został zarejestrowany w Londynie pod czujnym okiem realizatora dźwięku Grega Freemana (Mumford And Sons, Goldfrapp), którego Anita Lipnicka zaprosiła do współpracy nad produkcją płyty. Całość zmiksował Stuart Bruce (Bob Marley, Kate Bush i inni). Na album składa się 12 klimatycznych utworów utrzymanych w nurcie alternatywnego pop’u zabarwionego wpływami stylu americana.

– Chciałam nagrać coś, co nie będzie przypominało żadnych moich wcześniejszych dokonań, ani kojarzyło się z niczym, co można usłyszeć na naszym rodzimym rynku muzycznym – zdradza Anita. – Postawiłam na niekonwencjonalny zestaw kolorów i vintage’owe brzmienia, instrumenty takie jak pedal steel, banjo, wibrafon czy Wurlitzer – dodaje wokalistka. httpv://www.youtube.com/watch?v=ZITDrpgjo8U&feature=youtu.be&fb_source=message

„Vena Amoris” to pierwszy od trzynastu lat autorski krążek Anity Lipnickiej nagrany w języku polskim. Zaraz po premierze albumu, artystka wraz z zespołem muzyków brytyjskich, rusza w dużą trasę koncertową po Polsce. Lipnickiej towarzyszyć będą: Melvin Duffy, Charlie Casey, Alister Friend, Peter Josef, Greg Freeman.

Koncert w rzeszowskiej „Wytwórni” odbędzie się 10 października. Początek o godzinie 19. Bilety w cenie 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu).

rzeszownews@gmail.com

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.